Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr.C: Wygrane Białorusinów i Słowaków

LE mężczyzn, gr.C: Wygrane Białorusinów i Słowaków

Liga Europejska

Siatkarze reprezentacji Białorusi odnieśli dość nieoczekiwane zwycięstwo z Portugalią. Dzięki temu zachowują szanse na awans do finału. W drugim spotkaniu dzisiejszego dnia w grupie C Słowacy zrewanżowali się Austriakom za wczorajszą porażkę.

Białorusini po czwartej kolejce spotkań spadli na 3. miejsce w tabeli grupy C Ligi Europejskiej mężczyzn. Z kolei od początku są faworytami do awansu do Final Four. Mimo to w pierwszym spotkaniu ostatniego weekendu zdecydowane zwycięstwo odnieśli reprezentanci Białorusi.

W pierwszym secie Portugalczycy nawiązali równą walkę z gospodarzami dwumeczu. Dopiero pod koniec partii Białorusini wyszli na kilkupunktową przewagę, dzięki czemu wygrali 25:21. W kolejnych setach gospodarze zagrali jeszcze pewniej i nie dali swoim rywalom przekroczyć granicy 20 punktów.

W niedzielę odbędzie się drugie spotkanie tych ekip. Siatkarze z Białorusi mają jeszcze szanse na awans do turnieju finałowego LE.

Białoruś – Portugalia 3:0
(25:21, 25:18, 25:17)

W piątek Austriacy dość niespodziewanie pokonali Słowaków 3:0. Dzisiaj reprezentanci Słowacji zagrali już o wiele lepiej i oddali rywalom tylko drugiego seta. Dzięki temu podopieczni Emanuele Zaniniego pozostają na pierwszym miejscu w grupie C i są już pewni awansu do turnieju finałowego.

Austria – Słowacja 1:3
(19:25, 27:25, 20:25, 23:25)