Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn gr. B : Rumuni nie dali rady Niemcom

LE mężczyzn gr. B : Rumuni nie dali rady Niemcom

Liga Europejska

Reprezentacja Niemiec prowadzona przez Raula Lozano bez większych problemów pokonała drużynę Rumunii 3:0. To zwycięstwo znacznie przybliżyło naszych zachodnich sąsiadów do finałowego turnieju LE, który odbędzie się w Portugalii.

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie gospodarze nie mieli większych problemów z udowodnieniem swojej wyższości nad rumuńskim zespołem. Mimo, że goście próbowali walczyć, to nie posiadali siatkarskich argumentów, które pozwoliłyby im nawiązać wyrównaną walkę z podopiecznymi Raula Lozano . W połowie drugiego seta Rumuni zbliżyli się na dwa oczka (15:17), ale zaraz potem gospodarze ponownie odskoczyli i pewnie zwyciężyli w tej odsłonie.

Trzecia partia rozpoczęła się zupełnie inaczej niż dwie poprzednie, bowiem to goście wyszli na prowadzenie 6:2. Potem Niemcom udało się odrobić kilka punktów, ale cały czas to Rumuni byli na minimalnym prowadzeniu. Jednak gospodarzom wyrównali i od stanu 21:21 trwała wyrównana walka. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Rumunii. Dzięki temu zdołali doprowadzić do czwartego seta.

W czwartym secie wszystko powróciło do normy. Podopieczni Raula Lozano już na początku zyskali kilka oczek przewagi i z akcji na akcje ją powiększali. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili już 16:7 i wiadome stało się, iż tego spotkania nie mogą już przegrać. Ostatecznie zwyciężyli do 18.

Niemcy – Rumunia 3:1
(25:18, 25:19, 23:25, 25:18)