Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet: Serbia i Turcja w finale

LE kobiet: Serbia i Turcja w finale

Liga Europejska

Zawodniczki z Serbii potrzebowały aż pięciu setów, aby pokonać dobrze dysponowane dziś Francuzki. Drugie spotkanie półfinałowe Ligi Europejskiej trwało krócej. Reprezentantki Turcji oddały Bułgarkom tylko jednego seta.

Kibice żeńskiej reprezentacji Serbii chyba nie spodziewali się, że ich ulubienice do zwycięstwa będą potrzebować aż pięć setów. Spotkanie zaczęło się bowiem dla nich bardzo dobrze. Już w pierwszej partii Serbki kontrolowały grę i stopniowo zdobywały bezpieczne prowadzenie. Wygrały 25:21, co zdecydowanie dodało im ducha walki. Dobra dyspozycja zaprocentowała w drugim secie. Od początku serbskie siatkarki prowadziły kilkoma punktami, zaś ich rywalki miały dłuższy moment słabości. Dzięki temu Serbki wygrały wysoko 25:15.

Los uśmiechnął się do zespołu narodowego Francji w trzeciej partii. Początkowo walka pomiędzy drużynami była wyrównana, jednak stopniowo Trójkolorowe uzyskiwały kontrolę nad przebiegiem gry i doprowadziły do kilkupunktowego prowadzenia w końcówce. Ostatecznie zwyciężyły do 21. Dobrą passę kontynuowały w czwartym secie. Tym razem szybciej wyszły na bezpieczne prowadzenie, wygrywając 25:18.

O tym, która ekipa powalczy o złoto, zadecydował tie-break. Francuzki zmęczone gonitwą w poprzednich partiach, nie miały już sił, aby rozstrzygnąć tego seta na swoją korzyść. Z kolei Serbki, które nie zmęczyły się zbytnio w czwartym secie, mocno ruszyły do walki, zdobyły kilka punktów przewagi i zwyciężyły 15:10.

W ekipie Serbii aż 27 "oczek" zdobyła Nadja Ninković . Wśród Francuzek najwięcej punktów – 14 – zdobyła Nassira Camara .

Serbia – Francja 3:2
(25:21, 25:15, 21:25, 18:25, 15:10)

Drugie spotkanie półfinałowe Ligi Europejskiej kobiet trwało krócej niż pojedynek Serbii i Francji, a mimo to przyniosło wiele emocji, choć pierwszy set wcale na to nie wskazywał. W nim bowiem Turczynki błyskawicznie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które powiększały z akcji na akcję. Dominacja ekipy tureckiej była widoczna w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ekipa bułgarska odzyskała swój rytm gry w drugim secie. Doszło do walki na przewagi w końcówce seta, ale nadal los sprzyjał Turczynkom, które wygrały 26:24.

Podobna sytuacja miała miejsce w trzeciej partii. Obie drużyny walczyły punkt za punkt i ponownie o wygranej zadecydowała gra na przewagi. Tym razem jednak lepsze okazały się reprezentantki Bułgarii.  Dobra passa  Bułgarek utrzymywała się jeszcze tylko przez część czwartej partii. Później znów kontrolę nad przebiegiem gry zaczęły przejmować Turczynki, które ostatecznie zwyciężyły 25:21.

Dla Turczynek 20 punktów zdobyła Neslihan Darnel , zaś wśród Bułgarek najwięcej "oczek" zanotowała na swoim koncie Elena Koleva – 13.

Turcja – Bułgaria 3:1

(25:13, 26:24, 24:26, 25:21)