Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Katarzyna Skowrońska: Z Euro nie zrezygnuję

Katarzyna Skowrońska: Z Euro nie zrezygnuję

fot. archiwum

Na pewno nie zagram w Rzeszowie w kwalifikacjach do mistrzostw świata - powiedziała dla "Przeglądu Sportowego" Katarzyna Skowrońska-Dolata. Siatkarka ma jednak nadzieję wystąpić w mistrzostwach Europy, które odbędą się na jesieni w Polsce.

PRZEGLĄD SPORTOWY: W piątek przeszła pani badania lekarskie. Co one wykazały?

KATARZYNA SKOWROŃSKA-DOLATA: Niestety mam ostre zapalenie ścięgna Achillesa prawej nogi. Tym razem nie mam kłopotów z tym czym zmagałam się ostatnio, czyli z ostrymi wyrostkami kostnymi, które wbijają się w przyczepy Achillesa. Stan zapalny jest wyżej, ale na razie specjaliści nie potrafią zdiagnozować jego przyczyny. Przecież wcześniej sześć tygodni spędziłam na rehabilitacji. Ostatnio trenowałam z reprezentacją, ale tylko przez dziesięć dni i na dodatek nie miałam żadnych dużych obciążeń.

Przez jak długi czas będzie musiała pani odpoczywać?Na pewno nie zagram w Rzeszowie w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Wątpliwe, abym wzięła także udział w sierpniowych turniejach World Grand Prix. Jestem pełna nadziei, że potem rozpocznę już normalne przygotowania do mistrzostw Europy.

Kadra bez pani będzie musiała sobie radzić w kwalifikacjach do mistrzostw świata, gdzie w walce o dwa premiowane miejsca zmierzy z Turcją, Francją i Belgią.

Dziewczyny bez większych problemów powinny awansować. Rywalki są spokojnie do ogrania. Na pewno jednak nie można ich zlekceważyć. Bardzo żałuję, że nie będę mogła wystąpić w Rzeszowie. Spodziewałam się, że po tak długim odpoczynku będę miała końskie zdrowie. Niestety się przeliczyłam. Teraz marzę o powrocie do normalnej dyspozycji. Czy choroba może mi przeszkodzić w udziale w jesiennym Euro? Nie biorę tego nawet pod uwagę.

*Rozmawiał Leszek Błażyński

*Więcej w sobotnim „Przeglądzie Sportowym"

 

 

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved