Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wisła Kraków zagra jednak w II lidze

Wisła Kraków zagra jednak w II lidze

fot. archiwum

Nie sprawdził się ani optymistyczny, ani pesymistyczny scenariusz. Siatkarki Wisły na pewno przystąpią do rozgrywek, ale nie w I, tylko w II lidze. Zawodniczkom z Reymonta wciąż brakuje sponsora strategicznego, który byłby w stanie wyłożyć 400 tys. zł na sezon.

Po sezonie, w którym krakowianki nie zdołały się utrzymać, istniało niebezpieczeństwo, że drużyna seniorek zostanie rozwiązana. A jeszcze dwa lata wcześniej marzono przy Reymonta o awansie do ekstraklasy. Teraz zarząd klubu rozpatrywał połączenie z zespołem Uniwersytetu Ekonomicznego, by utrzymać drużynę seniorek.

Potem pojawiła się możliwość wykupienia "dzikiej karty" na I ligę. – Jeden z naszych fanów był gotów wyłożyć na nią 20 tys. zł. Jestem jednak zwolennikiem sportowego zdobywania szczytów – skomentował Ludwik Miętta-Mikołajewicz , prezes Towarzystwa Sportowego "Wisła".

Zawodniczkom z Reymonta wciąż brakuje sponsora strategicznego, który byłby w stanie wyłożyć 400 tys. zł na sezon. Enion Energia wycofał się, ponieważ jest to spółka skarbu państwa, a nowe rozporządzenie ministra uniemożliwia dalszy sponsoring.Zbliżające się rozgrywki zaczniemy pod nazwą Wisła-AGH – mówi Miętta-Mikołajewicz. – Rozmowy z rektorami Antonim Tajdusiem i Zbigniewem Kąkolem okazały się bardzo owocne. Fundacje związane z Akademią Górniczo-Hutniczą wyłożą pieniądze na funkcjonowanie zespołu.

Nie będzie ich jednak tyle, by zatrzymać w drużynie czołowe zawodniczki: Karolinę Surmę, Magdę Żochowską oraz Kingę Hatalę , które zostaną wypożyczone do AZS-u Uniwersytetu Ekonomicznego. Dołączy do nich Monika Targosz , która była wypożyczona z Wisły na poprzedni sezon do mistrza Polski – Muszynianki.

Prawda jest taka, że w Wiśle nikt się siatkówką nie interesuje – komentuje Targosz. – Nie ma odpowiedniej atmosfery, by myśleć o awansie do I ligi.

Drużynę, którą nadal będzie prowadził Lesław Kędryna , zasilą Aleksandra Nowak i Anita Olszonowicz z AP Czarnych Słupsk, Agata Bartuzi z Szóstki Biłgoraj oraz Karolina Tokarczuk z Popradu Stary Sącz. Szkoleniowiec będzie mógł też skorzystać z juniorek, które w tym roku zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski.

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved