Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Uniwersjada: Polki z brązowym medalem, złoto dla Włoszek

Uniwersjada: Polki z brązowym medalem, złoto dla Włoszek

x - [stare] Uniwersjada 2009

Reprezentacja kobiet B przywiezie z Uniwersjady brązowy medal. Biało-czerwone w spotkaniu o 3. miejsce pokonały zespół narodowy Rosji, tracąc jednego seta. Złoty medal zdobyły siatkarki Włoch, które w finale pokonały Serbki 3:2.

Spotkanie pomiędzy Polską a Rosją nie należało do łatwych. Polki wprawdzie oddały rywalkom tylko jednego seta, jednak nawet w tych wygranych partiach walka trwała do samego końca. Jedynie w czwartej partii biało-czerwone miały zryw i prowadziły kilkoma punktami.

W pierwszej partii Polki na samym początku zdobyły trzypunktowe prowadzenie, które jednak szybko straciły. Po I przerwie technicznej toczyła się walka punkt za punkt, zaś po kolejnej przerwie minimalną przewagę uzyskały Rosjanki. Partię zakończył blok na Dominice Koczorowskiej .

W drugiej partii początkowo toczyła się walka punkt za punkt, jednak chwila dekoncentracji kosztowała Polki utratę trzech punktów. Podopiecznym trenera Błaszczyka udało się doprowadzić do remisu tuż przed II przerwą techniczną. Jednak wciąż nie były w stanie „przegonić" swoich rywalek. Dopiero po punktowej zagrywce Klaudii Kaczorowskiej nasze siatkarki wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Rosjanki jednak nie poddały się i ambitnie walczyły o każdą piłkę. Po nerwowej końcówce zwycięstwo 25:23 odniosły Polki.

W trzecim secie biało-czerwonym udało się już na początku zdobyć 2-3 punkty przewagi. To pozwoliło im nabrać pewności w grze. Polki prowadziły już 10:6, jednak kolejna chwila dekoncentracji spowodowała, że Rosjanki zniwelowały straty do jednego punktu. Szczęśliwie biało-czerwone powróciły do walki i zaczęły ponownie zdobywać prowadzenie. Przy stanie 17:14 nasze siatkarki dwukrotnie zostają zablokowane i znów robi się nerwowo. Polki doprowadziły do stanu 24:20, jednak za chwilę przegrały dwie piłki setowe. Sytuację uratowała Berenika Okuniewska i polska kadra wygrywa 25:22.

W czwartej partii emocjonująco zrobiło się dopiero po I przerwie technicznej. Podopieczne trenera Błaszczyka zaczęły wychodzić na prowadzenie. Po asie serwisowym Katarzyny Wellny było 16:10. W naszej ekipie raczej nikt nie spodziewał się, że końcowa faza znów przyniesie nerwy. A jednak… Rosjanki zminimalizowały straty do stanu 17:21. Tym razem jednak Polki nie dały rywalkom doprowadzić do remisu i ostatecznie wygrały 25:19.

Polska – Rosja 3:1

(20:25, 25:23, 25:22, 25:19)

Składy drużyn:

Polska: Kosek (14), Haładyn, Koczorowska (7), Okuniewska (16), Zaroślińska (3), Kaczorowska (12, Maj (libero) oraz Kaczmar (3), Sieczka (1), Wellna (20) i Tkaczewska

Rosja: Efimowa (3), Iwanowa (10), Samojłowa (12), Szczerban (9), Małofiejewa (22), Orłowa (8), Kargopolcewa (libero) oraz Kowalenko, Kondraszkina i Niepomniaszczik