Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE mężczyzn, gr. B: Trudny pojedynek Belgów

LE mężczyzn, gr. B: Trudny pojedynek Belgów

Liga Europejska

Zespół narodowy Belgii pokonał 3:2 reprezentację Grecji. Do sobotniego wieczoru Belgowie w tabeli grupy B Ligi Europejskiej będą zajmować pierwsze miejsce w tabeli. W sobotę odbędzie się drugie spotkanie Belgia - Grecja oraz pierwsze Niemcy - Rumunia.

Przed ostatnim weekendem fazy grupowej Ligi Europejskiej sytuacja w grupie B była bardzo ciekawa, bowiem szansę na awans do turnieju finałowego mieli zarówno Niemcy, jak i Belgowie. W ostatnich pojedynkach fazy grupowej podopieczni Raula Lozano walczą z Rumunią, zaś Belgowie grają z Grecją.

Pierwszy set spotkania pomiędzy Belgami, a Grekami był bardzo zacięty. Mimo, że to gospodarze byli faworytami to pierwsza partia padła łupem Greków. Wydawało się, że zwycięstwo w premierowej odsłonie doda skrzydeł gościom, jednak od drugiego seta Belgowie wzięli się ostro do odrabiania strat. Efekt był piorunujący – deklasacja Greków w drugiej partii. Trzecia odsłona również rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy, goście starali się zmniejszyć straty, ale na drugiej przerwie technicznej Belgowie prowadzili już 16:11. W dalszej części seta obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt, a w związku z tym gospodarze wyszli na prowadzenie w meczu 2:1.

Początek czwartej odsłony dawał Grekom nadzieję na przedłużenie meczu, ale już na pierwszą przerwę techniczną obie drużyny schodziły przy stanie 8:6 dla gospodarzy. Wówczas wydawało się, że pojedynek zbliża się ku końcowi. Jednak po raz kolejny okazało się, że siatkówka jest nieprzewidywalną dyscypliną. Ambitnie grający Grecy odrobili straty i wyszli na prowadzenie 16:13. Następnie utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta i doprowadzili do tie breaka.

Początek piątej odsłony był wyrównany, ale Grecy z biegiem czasu zyskiwali coraz większą przewagę (7:4). Wówczas zdarzył się kolejny zwrot w tym spotkaniu. Siatkarze z Belgii najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie 12:9. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli do 11.

Belgia-Grecja 3:2

(23:25, 25:13, 25:20, 21:25, 15:11)