Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet jednak bez Piasta Szczecin

I liga kobiet jednak bez Piasta Szczecin

fot. archiwum

Jest już pewne, że siatkarki Piasta Szczecin nie zagrają w przyszłym sezonie w rozgrywkach I ligi. Wczoraj klub wystosował pismo do PZPS, w którym poinformował o zamiarze odstąpienia miejsca na zapleczu ekstraklasy kobiet, drużynie UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki.

Nie ma już szans na występy w I lidze. Z 70 tys. złotych z miasta i kolejnymi 70 tys. środków własnych nie uda się utrzymać drużyny na tym poziomie – mówi prezes Piasta, Paweł Płuciennik . Klub z Aleksandrowa gotowy jest zająć miejsce Piasta w I lidze, a w zamian spłacić długi szczecińskiego klubu w PZPS i opłacić mu wpisowe do II ligi. Nie wiadomo jeszcze pod jakim szyldem szczecińskie siatkarki przystąpią do nowego sezonu, gdyż rozważana jest możliwość likwidacji Piasta i powołanie w jego miejsce nowego stowarzyszenia.

Kłopoty finansowe Piasta zaczęły się na przełomie roku, po wycofaniu się sponsora strategicznego firmy PRO KON STAL. Klub przeżył do końca sezonu dzięki dotacji z miejskiej puli promocyjnej. Trwające od kilku miesięcy rozmowy o przyszłości Piasta nie przyniosły żadnych efektów. Działacze klubu liczyli na pomoc Urzędu Miejskiego, ale mimo poparcia starań przez radnych z Komisji Sportu i Turystyki w budżecie nie znaleziono funduszy na ratowanie klubu.

Zaproponowane przez Wydział Sportu i Turystyki 70 tys. złotych nie dawało szans na przetrwanie, a tym bardziej na sukcesy sportowe. Magistrat na własną rękę sondował inne rozwiązania, ale pomysły z przekazaniem sekcji siatkówki do AZS Szczecin lub połączenie z RSMS Police nie przyniosły efektu. Tym samym w najbliższych rozgrywkach na parkietach I ligi zabraknie szczecińskich siatkarek, a kibicom pozostaną wspomnienia z minionego sezonu, w którym Piast był o krok od awansu do ekstraklasy.źródło: Kurier Szczeciński

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved