Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dominika Sobolska: Gwardia to spore wyzwanie

Dominika Sobolska: Gwardia to spore wyzwanie

fot. archiwum

Choć wakacje w pełni dla siatkarek w klubach PlusLigi Kobiet, Dominika Sobolska, która jest nową środkową bloku Impel Gwardii, przyjechała na kilka dni z Belgii, żeby dopełnić wszystkich niezbędnych formalności w szkole, a także rozejrzeć się w swoim nowym klubie.

Na turnieju kwalifikacyjnym w Bułgarii do mistrzostw świata juniorek twoja reprezentacja była o „włos" od wyjazdu do Meksyku?

 

Dominika Sobolska : – Kwalifikacje odbywały się w Bułgarii 8-10/05/2009. Grupa kwalifikacyjna to: Belgia, Austria, Serbia i oczywiście Bułgaria. Ostatni mecz turnieju pomiędzy nami a Bułgarią decydował, kto pojedzie na mistrzostwa świata juniorek. Mecz rozpoczął się ze znaczną przewagą Bułgarii, która wygrała pierwsze 2 sety. Następnie opanowałyśmy nerwy i wygrałyśmy następne dwie partie. Było 2:2. Piąty set, decydujący, Belgia jednak nieznacznie przegrała 15:13 i cały mecz 2:3. Na turniej finałowy pojadą więc gospodynie, niewiele brakowało, abyśmy to my odwiedziły Meksyk. Byłam jednak zadowolona z tego, że grałam jako podstawowa zawodniczka w każdym spotkaniu, w których, uważam, że mogłam być zadowolona ze swojej gry. Nasz team zrobił co mógł, można by jedynie żałować, że do Bułgarii nie pojechały wszystkie zawodniczki, uprawnione z tego rocznika. Trzy z nich brały udział w przygotowaniach szerokiej kadry seniorek do turniejów: kwalifikacyjnego mistrzostw świata i finału mistrzostw Europy 2009. Naszą reprezentację uzupełniły zdolne kadetki, zresztą aktualne mistrzynie Europy, które znakomicie dziś spisują się na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej w Tajlandii.Do 3 sierpnia, a więc dnia rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu przez Impel Gwardię coraz bliżej, czy już myślisz o tym momencie?

Trochę tak (śmiech), stąd między innymi moja wizyta we Wrocławiu. Oprócz ważnej sprawy związanej ze studiami, obejrzałam wraz z rodzicami miejsce zamieszkania, oswajam się pomału z Wrocławiem i myślą, że postawię tu swoje kolejne sportowe kroki. Wyzwanie jest spore, ale jestem gotowa na nie. Wiem, że przygotowania rozpoczniemy na swoich obiektach, potem obóz sportowy, czyli „normalka" siatkarska, do której akurat jestem przyzwyczajona. Oczywiście myślę o tym jak mi tu wszystko się ułoży, ale mam nadzieję, że wśród prawie moich rówieśniczek, myślę tu np. o Asi Wołosz czy Zuzi Efimienko, Oli Szafraniec (będziemy mieszkać obok siebie) będzie łatwiej zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Śledzę tym czasem wyniki kadry B na Uniwersjadzie i cieszę się, że naszemu trenerowi i zespołowi tak dobrze idzie (awans do półfinału- red). Jestem pewna, że przede mną wyjątkowo ciekawy rok, a na moc atrakcji i wrażeń, nie tylko sportowych, nie będę, myślę, narzekać.

 

Rozmawiał Dariusz Gintowt – lsk.net.pl

Więcej w serwisie lsk.net.pl

 

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved