Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Uniwersjada: Polacy poza strefą medalową

Uniwersjada: Polacy poza strefą medalową

x - [stare] Uniwersjada 2009

Polscy siatkarze podczas uniwersjadowej rywalizacji  w Belgradzie będą musieli się zadowolić grą o miejsca 5-8. Dzisiaj w spotkaniu ćwierćfinałowym podopieczni trenera Grzegorza Wagnera musieli uznać wyższość reprezentantów Brazylii. Canarinhos wygrali mecz 3:1.

Nie udało się polskim siatkarzom awansować do strefy medalowej podczas Uniwersjady rozgrywanej w Belgradzie. Podopiecznym Grzegorza Wagnera na drodze stanęli Brazylijczycy. Początek meczu był bardzo zacięty. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć wyraźnej przewagi. Dopiero tuż przed przerwą techniczną Canarinhos wyszli prowadzenie, którego nie oddali aż do końca pierwszej partii, wygrywając 25:22.

Pierwszy set gwarantował emocje w następnym… Tymczasem to siatkarze z Ameryki Południowej szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie mając piłkę setową przy stanie 24:17. Wówczas za odrabianie strat wzięli się nasi siatkarze. Trzy punkty z rzędu (25:20) to wszystko na co było ich stać w tej odsłonie meczu. Po zmianie stron pod siatką, to Polacy byli w natarciu, rozpoczynając trzeciego seta od „wysokiego C" (6:1), ale Brazylijczycy konsekwentnie odrabiali straty (11:8) doprowadzając prawie do wyrównania (20:19). W końcówce, więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Grzegorza Wagnera, wygrywając 25:22.

Nadzieje na tie-break odżyły w sercach naszych siatkarzy, jednak nie na długo. Po zaciętej walce pierwsza przerwa techniczna należała do naszych rywali (8:6), którzy sukcesywnie powiększając przewagę, pewnie wygrali seta 25:19, tym samym zapewniając sobie awans do półfinału.

Polska – Brazylia 1:3
(22:25, 20:25, 25:22, 19:25)

Składy :
Polska : Buszek, Pawliński, Oczko, Janeczek, Wrona, Kosok, Stańczak (libero) oraz Antosik, Tomczyk, Zajder, Potera i Mikołajczak