Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ kadetek: Poznaliśmy najlepszą czwórkę turnieju

MŚ kadetek: Poznaliśmy najlepszą czwórkę turnieju

x - [stare] FIVB

Brazylia, Serbia, Turcja oraz Belgia rywalizować będą o tytuł Mistrza Świata kadetek. Niżej klasyfikowanym ekipom z grup E i F pozostała walka o miejsca 4 - 8 w rozgrywanym w tajskim Nakhonratchasima turnieju mistrzowskim.

Pełne zmiennych emocji było spotkanie Peru z Japonią. Ostatecznie po pięciu setach górą okazały się być zawodniczki z Ameryki Południowej, które w tie-breaku pokonały Azjatki 15:11. Po gładkich porażkach w pierwszych dwóch setach spotkania, Serbki nabrały wiatru w żagle i doprowadziły do tie-breaka. Ostatnia odsłona wyraźnie należała już do Brazylijek, które wygrały 15:8.

Japonia  3 pkt.  0 zw.  3 por.  sety 5:9

W pierwszym spotkaniu grupy F Turczynki gładko uległy Belgijkom 0:3. Jedynie w pierszym secie kigice zgromadzeni w hali mogli podziwiać wyrównaną walkę zespołów, w poźniejszych zdecydowanie górą były zawodniczki z Niderlandów. Walka o trzecią pozycję w tabeli trwała cztery sety. Po wygranej gospodyń w pierwszej odsłonie, Włoszki w trzech kolejnych okazały się być lepsze i ostaczenie wygrały 3:1

Tajlandia 3 pkt.  0 zw.  3 por.  sety 2:9

Znacznie lepiej niż w pierwszej rundzie turnieju radziła sobie w grupie G reprezentacja USA, która po pokonaniu dziś Tunezji 3:0 znalazła się na drugiej pozycji w tabeli. Tuż przed nią ulokowały się Niemki, posiadające na swym koncie komplet zwycięstw.

Tunezja   3 pkt.  0 zw.  3 por.  sety 0:9

Rywalizację o drugie miejsce w tabeli przegrały dziś Chinki, które uległy 1:3 Meksykankom. Zdecydowanie najsłabszą ekipą w grupie okazały się być reprezentantki Egiptu. Zawodniczki z Afryki po raz doznały dziś wysokiej porażki, tym razem z Dominikankami.