Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ kadetek: Wyniki II dnia rozgrywek drugiej rundy

MŚ kadetek: Wyniki II dnia rozgrywek drugiej rundy

x - [stare] FIVB

Bez większych niespodzianek zakończył się drugi dzień rywalizacji drugiej rundy rozgrywanych w tajskim Nakhonratchasima Mistrzostw Świata kadetek. Jutro ostatni dzień rywalizacji tego  etapu rozgrywek, po którym poznamy najlepszą czwórkę turnieju.

Brazylijki straciły dziś swego pierwszego seta w turnieju. Japonki, choć wysoko wygrały drugą odsłonę spotkania uległy w dwóch kolejnych, przegrywając mecz 1:3. W drugim spotkaniu grupy reprezentantki Serbii po pięciu setach pokonały Peruwianki. Zawodniczkom z Ameryki Południowej udało się doprowadzić do wyrównania 2:2, lecz w tie-breaku lepsze okazały się być siatkarki z Serbii.

Wyniki 2. kolejki spotkań grupy E:

Japonia – Brazylia  1:3 (25:27, 25:19, 26:28, 15:25)
Serbia – Peru         3:2 (25:16, 25:17, 20:25, 22:25, 15:7)

Tabela grupy E:

Brazylia   4 pkt. sety 6:1
Serbia     4 pkt. sety 6:4
Japonia   2 pkt. sety 3:6
Peru       2 pkt. sety 2:6

Pierwsze spotkanie grupy F zakończyło się zwycięstwem Belgijek 3:2. Drużyny na przemian zwyciężały w poszczególnych partiach, ostatecznie w tie- breaku lepsze okazały się zawodniczki z zachodu Europy, które wygrały 15:9. Swą druga porażkę w grupie odniosły również gospodynie turnieju. Uległy one dziś reprezentantkom Turcji 1:3 i zajmują ostatnią pozycję w turnieju.

Wyniki 2. kolejki spotkań grupy F:
Belgia – Włochy     3:2 (25:17, 25:27, 25:19, 17:25, 15:9)
Tajlandia – Turcja  1:3 (22:25, 25:22, 24:26, 15:25)

Tabela grupy F:

Belgia      4 pkt. sety 6:2
Turcja      4 pkt. sety 6:2
Włochy     2 pkt. sety 3:6
Tajlandia  2 pkt. sety 1:6

Swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju odniosły reprezentantki USA, które pokonały dziś Słowaczki 3:2. Choć zawodniczki z Europy prowadziły już w spotkaniu 2:1, Amerykankom udało się szybko doprowadzić do remisu, a następnie wysoko wygrać w tie-breaku. Zupełnie inny przebieg miało drugie spotkanie turnieju, w którym Niemki gładko odprawiły Tunezyjki.

Wyniki 2. kolejki spotkań grupy G:
USA – Słowacja     3:2 (25:18, 19:25, 21:25, 25:16, 15:4)
Niemcy – Tunezja  3:0 (25:19, 25:10, 25:16)

Tabela grupy G:

Niemcy      4pkt. sety 6:0
Słowacja   3 pkt. sety 5:3
USA          3 pkt. sety 3:5
Tunezja      2 pkt. sety 0:6

Spotkania w grupie H zakończyły się bardzo szybkimi zwycięstwami Meksyku i Chin. W pierwszym meczu Dominikanki nieco wyżej postawiły poprzeczkę rywalkom w drugim secie, w którym zdobyły 22 oczka. Podobny przebieg miała rywalizacja pomiędzy Chinkami, a Egipcjankami. Zawodniczki z Afryki tylko w drugiej odsłonie zaprezentowały się nieco lepiej.