Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. MŚ 2010 kobiet: Wyniki I dnia turnieju w Portoryko

Kwal. MŚ 2010 kobiet: Wyniki I dnia turnieju w Portoryko

NORCECA

Zawodniczki z Portoryko i Kanady wykonały dziś pierwsze kroki na drodze do awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Bezpośrednio z turnieju grupy I awansuje jedna reprezentacja. Zdobywca drugiej pozycji otrzyma jeszcze jedną szansę na bilet na MŚ.

Znajdujące się na 23. pozycji w rankingu FIVB reprezentantki Kanady bez większych problemów pokonały zawodniczki  z Jamajki 3:0. Pierwszy set spotkania zakończył się wyrównaną końcówką, w której górą ostatecznie okazały się być zawodniczki z północy kontynentu. W kolejnych partiach wyraźnie przeważały już Kanadyjki, dzięki czemu gładko wygrały kolejno do 17 i 10.

Kanada – Jamajka 3:0
(26:24, 25:17, 25:10)

Spotkanie gospodyń turnieju z zawodniczkami z Bahamów było jednostronne. Portorykanki nie pozwoliły swym przeciwniczkom na doprowadzenie do wyrównanej wymiany ciosów. Reprezentantkom Bahamów tylko raz udało się zdobyć piętnaście oczek w secie. W kolejnych grały już znacznie słabiej.

Portoryko – Bahamy 3:0
(25:15, 25:7, 25:10)