Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 2. dnia turnieju w USA

Kwal. do MŚ 2010: Wyniki 2. dnia turnieju w USA

x - [stare] FIVB

W amerykańskim Orlando trwa żeński turniej kwalifikacyjny III rundy do Mistrzostw Świata 2010. Po drugim dniu na czele tabeli znajdują się Amerykanki, które wyprzedzają zespół Kostaryki jedynie lepszym stosunkiem małych punktów.

Podczas drugiego dnia turnieju ponownie oba pojedynki zakończyły się wynikiem 3:0 dla Amerykanek i Kostarykanek. Dzięki temu te ekipy mają taką samą ilość punktów i stosunek setów. O tym, która ekipa zajmie 1. miejsce i pojedzie na MŚ zadecyduje bezpośredni pojedynek pomiędzy tymi drużynami. Znając doświadczenie i siłę zespołu USA, można śmiało wskazać ten zespół jako faworyta.

Podczas 2. dnia rywalizacji Kostarykanki nie musiały się męczyć. Siatkarki z Antyli Holenderskich nie okazały się zbyt wymagającym przeciwnikiem. Po drugim secie, wygranym do 9, Kostarykanki nieco odpuściły. To spowodowało, że ich rywalki doprowadziły do wyrównanej końcówki, jednak ostatecznie Kostaryka nie dała się pokonać.

W drugim meczu Amerykanki gładko rozprawiły się z Barbadoskami. Już w pierwszym secie zawodniczki z Barbadosu przekonały się o sile gospodyń. Zdołały ugrać w tej partii tylko 6 punktów. W dwóch kolejnych setach Barbadoskom udało się przekroczyć granicę 10 punktów, jednak także w tych partiach nawet przez chwilę nie zagroziły Amerykankom.

Antyle Holenderskie – Kostaryka 0:3
(16:25, 9:25, 23:25)

Barbados – USA 0:3
(6:25, 11:25, 12:25)