Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Za nami trzeci turniej Grand Prix regionu opolskiego

Za nami trzeci turniej Grand Prix regionu opolskiego

plażówka mężczyzn

Duety walczące o mistrzostwo regionu opolskiego tym razem grały w Konradowie na terenie gospodarstwa "Kanary". Wystąpiło 19 par męskich i 10 kobiecych. Z uwagi na dużą ilość startujących, z wyjątkiem finału mężczyzn, grano tylko jednego seta.

W półfinałach kobiet para Aleksandra GolecBarbara Bawoł (Kędzierzyn-Koźle) pokonała Martę Jonak (Opole) i Małgorzatę Ślęzak (Trzebnica) 21:17. W drugim półfinale Katarzyna Baniak i Agata Tychoń (Opole) wygrały z Joanną Jurczyk (Opole) i Małgorzatą Błędkowską (Nysa) 21:18.

W meczu o 3. miejsce Jonak ze Ślęzak pokonały Jurczyk i Błędkowską 21:15, a w finale Golec i Bawoł wygrały 21:10 z Baniak – Tychoń. W klasyfikacji łącznej Grand Prix Opolszczyzny po trzech turniejach prowadzi Jonak – 270 punktów, przed Golec – 260 i Ślęzak – 180.

W półfinałach mężczyzn padły następujące rozstrzygnięcia: Bartłomiej Baniak /Marcin Melnarowicz (Opole) – Krystian Blot/Przemysław Raubo (Kędzierzyn-Koźle) 21:13, Roman Andrys/Michał Karauda (Wrocław) – Dariusz Baradziej/Piotr Kwaśniewski (Kędzierzyn-Koźle) 22:20. Trzecie miejsce zajęli Baradziej z Kwaśniewskim po wygraniu 21:15 z Blotem i Raubo, a w finale Baniak i Melnarowicz wygrali 21:15, 21:13 z Andrysem i Karaudą.

Na czele klasyfikacji generalnej GP jest Baradziej – 240 pkt., który wyprzedza Andrysa i Karaudę po 230 pkt oraz Dominika Broja i Damiana Pilichowskiego (Kędzierzyn-Koźle) – po 190.

W sumie odbędzie się osiem turniejów, a finałowy rozegrany zostanie 8 i 9 sierpnia w Suchym Borze. Najbliższy już w sobotę na boiskach kąpieliska "Silesia" w Opolu. Zgłoszenia od godz. 9.00 do 10.00.