Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polskie siatkarki w półfinale Uniwersjady

Polskie siatkarki w półfinale Uniwersjady

x - [stare] Uniwersjada 2009

Reprezentacja Polski siatkarek w półfinale Uniwersjady! W Belgradzie podopieczne Rafała Błaszczyka dość gładko w czterech setach pokonały reprezentantki Japonii. W jutrzejszym półfinale biało-czerwone zmierzą się z Serbkami.

Set rozpoczął się od udanego ataku Okuniewskiej , a po bloku na Zaroślińskiej był remis 2:2. Wyrównaną walkę przerwał as serwisowy Koczorowskiej (7:5), a kolejny punktowy serwis tej zawodniczki sprowadził oba zespoły na pierwszą przerwę techniczną – 8:5. Po powrocie na parkiet, przewaga Polek nadal się utrzymywała, a po bloku Okuniewskiej na Ishido o czas poprosił trener Japonek – 11:7. Przerwa podziałała na siatkarki z Polski, które dzięki dobrej zagrywce podwyższały prowadzenie 14:7. Na drugą przerwę techniczną nasze zawodniczki zeszły przy przewadze 16:9. Po niej popełniły dwa błędy, a udana kontra w wykonaniu Minamoto – 16:12 – zmusiła trenera Rafała Błaszczyka do wzięcia czasu. Po powrocie na pakiet siatkarki reprezentacji Polski wróciły do dobrej gry (21:14), a po kiwce Okuniewskiej z sytuacyjnej piłki było 22:14. Atak w siatkę Ishidy dał podopiecznym Błaszczyka piłkę setową (24:15), a seta zakończył błąd Japonek – 25:17.

Drugą odsłonę rozpoczął błąd Japonek (1:0), a po zagrywce Kaczorowskiej w siatkę było 2:2. Blok na Zaroślińskiej dał Japonkom prowadzenie 5:4. Błąd w ataku Koczorowskiej wyprowadził Japonki na dwupunktową przewagę 7:5, którą jednak Polki szybko zniwelowały i na pierwszą przerwę techniczną przegrywały, ale już tylko 7:8. Blok Okuniewskiej pozwolił naszej drużynie na wyrównanie (9:9), ale błąd w przyjęciu po raz kolejny pozwolił Japonkom wyjść na prowadzenie – 12:10. Czas dla Polski nie przyniósł rezultatu. Nadal nasze zawodniczki przegrywały (14:11), do momentu dwóch skutecznych kontr i bloku Koczorowskiej – 14:14. Na drugą przerwę techniczną to Japonki prowadziły jednak 16:14. Po niej, as serwisowy Kosek pozwolił Polkom na wyrównanie – 16:16. Po raz kolejny jednak "biało-czerwone" straciły szansę na objęcie prowadzenia, po bloku na Okuniewskiej – 20:18. Nieczyste zagranie Japonek pozwoliło wreszcie wyjść na prowadzenie naszym zawodniczkom – 21:20, a autowy atak Minamoto dał Polkom piłkę setową (24:21). Partię zakończył atak Zaroślińskiej .

Partię trzecią otworzył autowy serwis Japonki (1:0). Skuteczny atak Minamoto dał naszym rywalkom prowadzenie 4:1. Passę rywalek przerwał atak Okuniewskiej (5:2), ale na pierwszą przerwę techniczną to Japonki prowadziły 8:3, dzięki udanemu zbiciu z kontry. Po powrocie na parkiet kolejny skuteczny atak Minamoto – 10:3 – zmusił trenera Polek do wzięcia czasu. Rady szkoleniowca przełożyły się na punkt, po ataku Koczorowskiej (10:4), jednak kolejne dwa zdobyły Japonki – 12:4. Na drugą przerwę techniczną nasze rywalki prowadziły 16:8, po zagrywce w siatkę Wellny . Po powrocie na parkiet na blok nadziała się Kaczorowska (17:8), a dobra gra Japonek pozwalała im utrzymywać bezpieczne prowadzenie – 19:10. Kolejne wykorzystane kontry podwyższały przewagę naszych rywalek – 21:11, a tak duża różnica, pozwoliła im spokojnie doprowadzić do końca seta – 25:13, po asie Matsuury .

Czwarty set rozpoczął się od udanego bloku Okuniewskiej, a atak blok-aut Zaroślińskiej dał Polkom prowadzenie 2:0. Japonki szybko wyrównały, ale udana kontra ponownie Zaroślińskiej, wyprowadziła nasze siatkarki na dwupunktową przewagę – 4:2. Kolejna udana akcja naszej atakującej pozwoliła Polkom utrzymać się na prowadzeniu 7:6, a na pierwszą przerwę techniczną prowadziły 8:7. Po powrocie na parkiet nasze siatkarki straciły dwa punkty z rzędu po własnych błędach, a udana kontra Japonki zmusiła trenera Błaszczyka do wzięcia czasu – 10:8. Po nim udany atak Kaczorowskiej i autowe zbicie Japonki pozwoliło Polkom wyrównać, po 11., a blok Koczorowskiej wyprowadził nasze zawodniczki na prowadzenie 13:12, a skuteczna kontra Zaroślińskiej podniosła tę przewagę – 14:12. Czas dla Japonek nie przyniósł rezultatu i to Polki na druga przerwę techniczną prowadziły 16:13. Po niej dwie udane akcje naszych siatkarek (18:13) zmusiły trenera rywalek do wzięcia drugiego czasu. Po powrocie na parkiet asem serwisowym popisała się Anna Kaczmar , a kolejna kontra, tym razem w wykonaniu Kosek, podniosła przewagę 20:13. Bardzo długą wymianę wygrały Japonki, przerywając passę Polek – 20:14 – i o czas poprosił trener Błaszczyk . Po nim dwie akcje wygrały nasze rywalki, a błędy polskich siatkarek pozwoliły Azjatkom dojść nasz zespół na dwa punkty – 21:19. As serwisowy Koczorowskiej dał Polkom trzy „oczka" przewagi – 23:19. Seta zakończył atak Okuniewskiej – 25:20. Tym samym nasze zawodniczki awansowały do półfinału.

Polska – Japonia 3:1
(25:17, 25:22, 13:25, 25:20)

Polska : Kosek (11), Haładyn (1), Koczorowska (8), Okuniewska (13), Zaroślińska (18), Kaczorowska (4), Maj (libero) oraz Kaczmar (1), Sieczka (1), Wellna (13), Tkaczewska i Efimienko
Japonia : Uchida (13) Matsuura (1), Mizuta (3), Ishida (10), Higashiyama (6), Minamoto (20), Kawakami (libero) oraz Watanabe, Hoshi, Chiba i Morita (1)