Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ kadetek: Wyniki I dnia rozgrywek drugiej rundy turnieju

MŚ kadetek: Wyniki I dnia rozgrywek drugiej rundy turnieju

x - [stare] FIVB

Siatkarki z Brazylii, Serbii, Belgii i Japonii wykonały dziś kolejne kroki na drodze do strefy medalowej Mistrzostw Świata kadetek. Zespoły te po swych wtrokowych zwycięstwach znajdują się bowiem na czele grup E i F.

Pierwsze spotkanie grupy E było bardzo zacięte. Serbki, które przegrywały już 2:0 w setch, w trzeciej odsłonie dostały wiatr w żagle i ostatecznie wygrały całe spotkanie po tie-breaku. Mecz Peru z Brazylią miał już zupełnie inny przebieg, bowiem zawodniczkom przegranym nie udało się w żadnym z setów przekroczyć granicy dwudziestu oczek.

Wyniki wtorkowych spotkań grupy E:

Serbia – Japonia 3:2 (22:25, 17:25, 25:21, 26:24, 15:10)
Peru – Brazylia 0:3 (19:25, 19:25, 16:25)

Tabela grupy E:

Brazylia 2 1 0 3:0

Serbia 2 1 0 3:2

Japonia 1 0 1 2:3

Peru 1 0 1 0:3
(punkty, zwycięstwa, porażki, sety)

Spotkanie gospodyń turnieju z Belgijkami zakończyło się po trzech setach. Tajki nie postawiły wysoko poprzeczki swym przeciwniczkom, czego odzwierciedlaniem jest choćby wynik pierwszej odsłony. W drugim spotkaniu grupy F Turczynki nie bez kłopotów pokonały zawodniczki z Włoch.

Wyniki wtorkowych spotkań grupy F:

Tajlandia – Belgia 0:3 (12:25, 21:25, 21:25)
Turcja – Włochy 3:1 (23:25, 26:24, 25:17, 25:17, 25:19)

Tabela grupy F:

Belgia 2 1 0 3:0

Turcja 2 1 0 3:1

Włochy 1 0 1 1:3

Tajlandia 1 0 1 0:3

Bardzo szybko zakończyła się dzisiejsza rywalizacja w grupie G. W pierwszym spotkaniu Niemki po pierwszym wyrównanym secie, w dwóch kolejnych nie dały szans Amerykankom. Mecz reprezentacji Tunezji i Słowacji był jednostronny. Choć z seta na set zawodniczki z Afryki prezentowały się lepiej, nie udało się im zagrozić dobrze grającym dziś Słowaczkom.

Wyniki wtorkowych spotkań grupy G:

Niemcy – USA 3:0 (26:24, 25:20, 25:13)
Tunezja – Słowacja 0:3 (9:25, 18:25, 19:25)

Tabela grupy G:

Słowacja 2 1 0 3:0

Niemcy  2 1 0 3:0

USA 1 0 1 0:3

Tunezja 1 0 1 0:3

Egipcjanki gładko uległy reprezentantkom Meksyku w pierwszym spotkaniu grupy H. Zawodniczki z Afryki jedynie w pierwszym secie prezentowały się nieco lepiej niż w sym ostatnim spotkaniu. W pozostałych szybko ulegały rywalkom. Mecz Chinek z Dominikankami trwał znacznie dłużej bo pięć setów. Drużyny naprzemiennie odnosiły zwycięstwa w poszczególnych odsłonach. W tie-breaku lepsze oazały się być jednak Dominikanki, które wygrały 15:6