Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Każdy ma zajęcie i nikt się nie nudzi

Każdy ma zajęcie i nikt się nie nudzi

fot. archiwum

Waldemar Wspaniały typuje wyniki i ocenia reprezentację, Paweł Woicki gra w Lidze Światowej, Piotr Gruszka trenuje z szeroką kadrą, a Michał Winiarski ćwiczy indywidualnie. Tak wyglądają zadania ludzi związanych z bydgoską siatkówką.

Waldemar Wspaniały po zbudowaniu w szybkim tempie mocnej kadry zespołu Delecty, która walczyć bedzie w sezonie 2009/10 w PlusLidze, teraz wypoczywa – jak wiekszość zespołu – a w wolnych chwilach ogląda mecze reprezentacji, typuje wyniki i ocenia reprezentację dla portalu plusliga.pl. W sobotę miał okazję oglądać grę Pawła Woickiego w wyjściowej „szóstce" przeciwko Wenezueli.

Inny nowy zawodnik Delecty, a jednocześnie najbardziej doświadczony reprezentant Polski Piotr Gruszka , po powrocie z rocznego pobytu w Turcji, do ekipy Daniela Castellaniego dołączył dopiero w ubiegłym tygodniu i jest na etapie rozruchu.

W Spale pojawił się też na chwilkę Michał Winiarski , ale po ciężkim sezonie w Serie A i udziale Itas Diatec Trentino w Lidze Światowej, wychowanek Chemika Bydgoszcz, dostał wolne od kadry i ćwiczy indywidualnie w Częstochowie.Paweł Woicki pod nieobecność w pierwszej części rozgrywek LŚ Pawła Zagumnego, zmienia się na zagrywce z Grzegorzem Łomaczem , zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Akurat w drugim meczu przeciwko Wenezueli we Wrocławiu wyszedł w podstawowej „szóstce".

Przy okazji ciekawostka. Kilka miesięcy temu, jeszcze jako zawodnik Resovii, tak się wypowiedział o Michale Winiarskim w cyklu „Krótka piłka" dla portalu plusliga.pl: – Nie wierzę w tzw. „talenciaków", czyli sportowców, którzy bazują tylko na swoim naturalnym talencie. Ale można mówić też pozytywnie o nich: kiedy mają wrodzone zdolności i ciężko pracują. To są postaci krystaliczne. Takim przykładem może być Michał Winiarski. Pamiętam jeszcze treningi z nim, w wieku 19-21 lat. Śmieszne było to, że nieważne, jak ktoś zagrał, on mógł przyjąć jedną ręką, barkiem, głową, a ta piłka zawsze w punkt leciała. A dlatego gra w najlepszej drużynie Europy, prawdopodobnie świata, że bardzo ciężko na to pracuje.

Autorem tekstu jest Marek Fabiszewski

 

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved