Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani chwali Pawła Zatorskiego

Daniel Castellani chwali Pawła Zatorskiego

fot. archiwum

Paweł Zatorski do meczów z Wenezuelą rozegrał tylko jednego seta w pierwszej reprezentacji. W miniony weekend młody libero w końcu mógł rozegrać dwa pełne mecze i wypadł w nich znakomicie. W pierwszym obronił 11 piłek i przyjmował z 57% skutecznością.

To bardzo dobry wynik, zwłaszcza jak na debiutanta. W drugim meczu rywale starali się omijać go zagrywką, wiedząc, że bardzo trudno zmusić go do błędu. Mieli rację – zawodnik AZS-u Częstochowa odbierał ze skutecznością 71 procent. Do tego miał 9 udanych interwencji w obronie.

Najzdolniejszego polskiego libero, szykowanego na następcę w kadrze Krzysztofa Ignaczaka , chwalił trener reprezentacji Daniel Castellani . – Jestem z niego bardzo zadowolony. Ma tylko 19-lat, ale zupełnie tego nie widać, kiedy wchodzi na parkiet. Przyjemnie patrzeć, ile w tym młodym człowieku koncentracji i opanowania. Paweł praktycznie nie popełniał błędów – chwalił 19-latka Argentyńczyk.

Po pierwszym meczu z Wenezuelą Zatorskiego wychwalał także Bartosz Kurek , który również zwracał uwagę na niezwykły spokój młodego gracza. Wygląda na to, że "Zator" już wkrótce będzie gwiazdą reprezentacji i na lata zajmie w kadrze narodowej miejsce na pozycji libero. Ma wszystko, by zostać zawodnikiem klasy światowej.źródło: Przegląd Sportowy, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved