Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > W reprezentacji bez eksperymentów

W reprezentacji bez eksperymentów

fot. archiwum

- Kadra na Ligę Światową jest zamknięta, a mistrzostwa Europy nie są dobrym czasem na eksperymenty - mówi w "Przeglądzie Sportowym" trener reprezentacji Polski siatkarzy Daniel Castellani.

Można się spodziewać kolejnych młodych zawodników w reprezentacji?

Daniel Castellani: Kadra na Ligę Światową jest zamknięta, a mistrzostwa Europy nie są dobrym czasem na eksperymenty. W przyszłym roku pewnie jeszcze ktoś młody dostanie szansę. Cały czas w kręgu moich zainteresowań jest na przykład Rafał Buszek. Z nieco starszych – Marcin Wika i Michał Dębiec. Widzę w Polsce sporo dobrych siatkarzy, którzy mogliby w przyszłości coś wnieść do reprezentacji .

Finowie odnieśli sensacyjne zwycięstwo nad Brazylią. Czy to skomplikuje sytuację pana drużyny?– Ani trochę. Wywalczenie drugiego miejsca w grupie, dającego prawo do ubiegania się o dziką kartę do Final Six, nadal jest w naszym zasięgu. Myślę, że dla końcowego rachunku wynik spotkania Finlandia – Brazylia nie będzie miał wielkiego znaczenia. Oczywiście na słowa uznania zasługuje to, co zrobili nasi najbliżsi rywale. Kluczem są jednak dla nas cztery bezpośrednie mecze z Finami .

Jakie wyniki ze Skandynawami pana usatysfakcjonują?

Jedziemy tam wygrać i to najlepiej dwa razy. Nie mam zamiaru kalkulować, zawsze wychodzę na mecz, aby walczyć o zwycięstwo. I to samo wpajam swoim zawodnikom .

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved