Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rozpoczyna się turniej Grand Slam w Gstaad

Rozpoczyna się turniej Grand Slam w Gstaad

fot. archiwum

Po dziesięciodniowej rywalizacji w mistrzostwach świata, najlepsze pary nie mają chwili odpoczynku i udają się do szwajcarskiego Gstaad, gdzie rozpoczyna się kolejny turniej z cyklu World Tour i pierwszy w tym roku turniej Grand Slam.

Grand Slam w Gstaad jest jednym z czterech najważniejszych turniejów, zaraz po mistrzostwach świata. Najlepsi zawodnicy na świecie będą rywalizować przez cztery tygodnie w Szwajcarii, Rosji, Francji i Austrii. Głównymi faworytkami wśród pań są świeżo upieczone mistrzynie globu Jennifer Kessy i April Ross , a wśród panów para Brink/Reckermann . Obie pary pokonały w finałach drużyny z Brazylii. Turniej kobiet rozpoczyna się we wtorek, z kolei turniej mężczyzn dzień później.

Niestety, na liście startowej do głównego turnieju męskiego nie ma żadnej polskiej pary. Jest to skutek nieobecności na mistrzostwach świata. Dwa nasze duety mają jednak szansę w kwalifikacjach. W turnieju eliminacyjnym zobaczymy parę Kądzioła/Szałankiewicz oraz Klimek/Prudel , spowodowaną nieobecnością Grzegorza Fijałka .

W turnieju kwalifikacyjnym pań, na liście startowej znajduje się para Brzostek/Sowala . Z kolei miejsce na liście rezerwowej mają dwa nasze duety Urban/Wiatr oraz Michoń-Szczytowicz/Kołosłnska.Gstaad po raz pierwszy gościł międzynarodową imprezę kobiet w 2000 roku, by już rok później mógł odbyć się tam również turniej męski. W 2007 roku, szwajcarski kurort gościł najlepsze pary w mistrzostwach świata.

 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved