Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Udany rewanż Argentyńczyków

LŚ, gr. B: Udany rewanż Argentyńczyków

Liga Światowa

W kolejnym meczu grupy B siatkarskiej Ligi Światowej reprezentacja Argentyny pokonała Koreę Południową, rewanżując się tym samym za wcześniejszą porażkę. Tym razem obyło się bez tie breaka- Argentyńczycy potrzebowali do zwycięstwa jedynie trzech setów.

Mimo tego, iż spotkanie zakończyło się w trzech setach, samo widowisko było bardzo emocjonujące i wyrównane. Potwierdzeniem tego była pierwsza partia, która- podobnie, jak dzień wcześniej- rozstrzygnęła dopiero się w grze na przewagi. Ponownie w szeregach ekipy przyjezdnej wiódł prym Park . Jednak tym razem miał on wsparcie ze strony swojego kolegi, Moona . W samej końcówce gospodarze prowadzili już 23:21. Blok wcześniej wspomnianego Parka na Garcii dał Koreańczykom remis po 23. Z kolei w drużynie Javiera Webera bardzo dobrze układała się współpraca rozgrywającego De Cecco ze środkowymi – Spajicem oraz Arroyo . Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz na prowadzenie wychodzili Argentyńczycy, raz ich rywale (25:26, 27:26). Ostatecznie ten fragment spotkania należał do gospodarzy. Autowy atak Parka dał im wygraną w pierwszej odsłonie 31:29.

Kolejny set był nieco bardziej jednostronny. Gospodarzom udało się wcześniej wypracować kilkupunktową zaliczkę. Na pierwszej przerwie technicznej schodzili oni z prowadzeniem 8:5. Błędy własne azjatów pozwoliły podopiecznym trenera Webera odskoczyć na pięć oczek (16:11, 20:15). Coraz bardziej zaczęli się mylić w ataku Moon oraz Park. Cały ciężar gry spoczywał właśnie na ich barkach, więc zmęczenie dawało się we znaki. Obok argentyńskich środkowych na wyróżnienia zasługuje ich atakujący – Garcia, który zdobył w tym spotkaniu aż dziewiętnaście punktów. Ostatecznie tę partie ku radości miejscowych kibiców wygrali gospodarze 25:20, a zakończył ją skutecznym atakiem ze skrzydła Gustavo Scholtis .

Trzecia odsłona tego spotkania ponownie rozpoczęła się po myśli graczy z Ameryki Południowej. Asowa zagrywka Scholtisa wyprowadziła gospodarzy na prowadzenie 8:5. W ataku drużyny przyjezdnej dwoili się i troili zarówno Park, jak i Moon. Jednak nie zdołali oni odmienić już losów tego pojedynku. Co prawda przy stanie 20:20 szkoleniowiec Argentyny poprosił jeszcze o czas, ale to jego podopieczni zachowali więcej zimnej krwi w końcówce tego seta i wygrali go 25:23, tym samym rewanżując się Koreańczykom za porażkę z soboty.

Argentyna – Korea Płd. 3:0
(31:29, 25:20, 25:23)

Argentyna: Arroyo (9), Scholtis (10), Quiroga (5), Spajic (13), Garcia (19), De Cecco (3), Meana (libero) oraz Filardi, Conte (5), Uriarte

Korea Płd.: Lim Si – Hyoung (7), Park Chul – Woo (19), Kwon Young – Min, Moon Sung – Min (17), Ha Kyoung – Min (2), Shin Yung – Suk (6), Leo Oh- Hyun (libero) oraz Kim Yo -Han, Lee Kang – Joo, Ha Hyun – Yong (1), Kim Hak – Min (2), Han Sun – Soo