Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Karolina Sowała pierwsza w rankingu

Karolina Sowała pierwsza w rankingu

fot. archiwum

Karolina Sowała tym razem w parze z Katarzyną Urban triumfowała w drugim turnieju Simplus Cup 2009 rozgrywanym w Świnoujściu. Zawodnika  teraz przewodzi klasyfikacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet.

Liderka rankingu ma na koncie już 200 punktów, bo triumfowała również podczas inauguracyjnych zawodów w Trzebieży, gdzie zagrała z Joanną Wiatr. Partnerowanie dwukrotnym mistrzyniom Polski (Urban /Wiatr wygrywały w 2007 i 2008 roku), jak widać, przynosi znakomite efekty. Roszady personalne personalne dotyczą także innych par.

 

– "Jest to związane z przygotowaniami się do ważnych międzynarodowych zawodów. Np. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek jadą na młodzieżowe mistrzostwa świata " – wyjaśnia Janusz Kamiński , wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.Rok temu Brzostek przywiozła z MŚ U-21 brązowy medal, grając w duecie z… Sowałą.

Zawodniczki z Łodzi osiągają coraz większe sukcesy na arenie międzynarodowej, a kluczem do tego jest coraz wyższy poziom "plażówki" w Polsce. Od dziewięciu lat kobiece turnieje odbywają się jako Simplus Cup. Siatkarki grają o punkty rankingowe i pieniądze. W Trzebieży i Świnoujściu było do podziału 10 tys. zł (każdorazowo). Taka sama pula czeka na uczestniczki turniejów w Niechorzu (9-11 lipca) i tydzień później w Olsztynie. Finał zaplanowano na 1 sierpnia w Giżycku. Tam 16 najlepszych par będzie grało o medale MP i 40 tys. zł.

Ze świnoujskiej plaży najwięcej "wywiozły" uczestniczki sobotnich finałów. Po pasjonującym meczu z duetem Sowała/Urban 2. lokatę zajęły Magdalena Michoń-Szczytowicz/Monika Brzostek. Spotkanie o 3. miejsce wygrały Daria Paszek i Beata Gałek, tuż za podium znalazły się Agnieszka Wołoszyn (pochodząca ze Szczecina) i Aleksandra Filip.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved