Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Harley/Alison nadal najlepsi

Harley/Alison nadal najlepsi

x - [stare] Mistrzostwa świata w plażówce 2009

Para Brink/Reckermann na dobre zadomowiła się w światowej czołówce. Niemcy zdobyli złoty medal mistrzostw świata, pokonując w niedzielnym finale brazylijską parę Harley/Alison. Mimo porażki, Canarinhos nadal prowadzą w światowym rankingu.

Rozstawiona z trzecim numerem, wśród 48-ośmiu, para Brink/Reckermann wygrała osiem spotkań w ciągu 10 dni na norweskiej plaży i zarobiła 60 tysięcy dolarów.

Wygrany niedzielny finał, był drugim w tym sezonie triumfem i pierwszym zwycięstwem nad parą Harley/Alison . Wcześniej Brazylijczycy pokonali Niemców w Szanghaju, Rzymie i Mysłowicach.  – "Wiedzieliśmy, że będziemy musieli pokonać najlepszych siatkarzy na świecie, aby zdobyć złoty medal na tej imprezie "- powiedział Julius Brink , który dzisiaj świętuje swoje 27 urodziny. "Pokonaliśmy dwóch mistrzów olimpijskich i świata, aby dotrzeć do finału. To wspaniale wiedzieć, że Niemcy, pojawią się wśród światowych liderów na bardzo elitarnej liście – mistrzów świata " – dodaje Brink.

Pomimo, że złoty medal zdobyli Niemcy, para Alison i Harley nadal zajmuje pierwsze miejsce w tym sezonie. Złoto wywalczyli w Chinach i Polsce, a drugie miejsce zajęli w Brazylii, trzecie zaś w Rzymie, zarabiając łącznie 141 tysięcy. Z kolei Brink/Reckermann zarobili "jedynie" 116 200 dolarów.

W meczu o trzecie miejsce Amerykanie Dalhausser i Rogers pokonali w dwóch setach, inny niemiecki duet Klemperer/Koreng. Tym samym zarobili 35 tysięcy dolarów, natomiast czwartej drużynie przypadło 28 tysięcy.

źródło: fivb.org, inf. własna