Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Burza Wrocław w drugiej lidze

Burza Wrocław w drugiej lidze

fot. archiwum

Burza, klub siatkarski, o którym jeszcze niedawno nikt nie słyszał, narobił już we Wrocławiu trochę hałasu. Najpierw był bliski awansu do II ligi, potem prezes Fijałkowski wydzwaniał do klubów, szukając miejsca w tych rozgrywkach. Przy okazji kontaktował się z niepewnymi przyszłości zawodnikami Gwardii Wrocław.

W końcu dopiął swego i jego klub zagra o szczebel wyżej, chociaż nie zamiast drużyny z Krupniczej, jak wielu się spodziewało.

– "Rozmowy z Gwardią się przedłużały. Prezes Mariusz Żebrowski przekładał podjęcie decyzji, a propozycja, którą mi przedstawił, była nie do zaakceptowania "- mówi Fijałkowski . – "W piątek chciał raz jeszcze się zastanowić, ale ja powiedziałem, że nie mam już czasu. Wcześniej kontaktowałem się z władzami Warty Działoszyn, która chciała odstąpić miejsce w lidze i rozmowy były obiecujące. Szybko się dogadaliśmy" .

Tę wersję potwierdzają działacze Działoszyna. – "Wszystkie dokumenty zostały podpisane w sobotę rano, tak że oficjalnie możemy poinformować, że miejsce Warty zajmie Burza Wrocław " – poinformowano Gazetę Wrocławską w klubie."Ja nic o tym nie wiem, żeby rozmowy zostały przerwane " – komentuje Żebrowski . – "Jestem umówiony z prezesem Fijałkowskim na poniedziałek, przedstawiłem mu, moim zdaniem, korzystną ofertę, bo zależy mi, żeby za nas grał w lidze zespół z Wrocławia ".

Nie dość, że Burza zagra w II lidze, to jeszcze jest szansa, żeby swoje mecze rozgrywała… w Orbicie. Pojawił się bowiem pomysł, by jej spotkania połączyć z występami Impelu Gwardii Wrocław. Jak twierdzi Fijałkowski , inicjatywą zainteresowany jest prezes żeńskiej Gwardii Jacek Grabowski. Jakby tego było mało, prezes Burzy jasno deklaruje: – "Walczymy o awans, a umowy ze sponsorami chcę podpisywać przynajmniej na dwa lata ".

W tej chwili klub prowadzi negocjacje z dwoma poważnymi sponsorami, którzy zainteresowani są tym, aby nazwa firmy weszła do nazwy klubu. Ambitne plany prezesa zweryfikuje sportowa, wrocławska rzeczywistość.

A co dalej z Gwardią? Właściwie nie wiadomo. Prezes Żebrowski zdementował plotki, jakoby klub miał długi w PZPS-ie. – "Są to tylko coroczne składki, które musimy zapłacić".

Potwierdził, że złożył propozycje Maciejowi Krupnikowi i Mariuszowi Dutkiewiczowi, aby pomogli młodym siatkarzom w III lidze. Jednak dla doświadczonego rozgrywającego oferta przedstawiona przez Żebrowskiego była nie do zaakceptowania. Rozmowy prowadzone są z trenerem Kłosem, bo obie strony zainteresowane są dalszą współpracą.

źródło: Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved