Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Siatkarze Czarnych Radom zagrają w finałach

Siatkarze Czarnych Radom zagrają w finałach

fot. archiwum

Duet Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni Krzysztof Michalski i Paweł Filipowicz awansował do finałów Mistrzostw Polski kadetów. Radomianie wywalczyli promocję podczas turnieju półfinałowego w Lublinie.

Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego okazali się jedynymi reprezentantami województwa mazowieckiego, którzy zdołali przebić się do zawodów decydujących o medalach mistrzostw kraju. W gronie 16. zespołów zajęli trzecie miejsce, a do turnieju finałowego kwalifikowało się cztery drużyny. Michalski i Filipowicz rozegrali w Lublinie sześć spotkań, z czego cztery zakończyli zwycięstwami. W meczu o trzecie miejsce kadeci Czarnych pokonali silną parę AZS UWM Olsztyn. W turnieju walczyła także druga radomska para. Dominik Wanat /Michał Bucki nie zdołali jednak uzyskać promocji do najlepszej czwórki, zajmując ostatecznie siódmą lokatę. Ich bilans w imprezie to dwa zwycięstwa i dwie porażki.

W porównaniu z ubiegłorocznymi mistrzostwami poziom zawodów znacznie się podwyższył. Michalski i Filipowicz zrobili to co do nich należało. W dobrym stylu awansowali do czwórki, co jest jednoznaczne z ich awansem do finałowych zmagań. Szkoda, bo trochę poniżej oczekiwań zaprezentowali się Wanat i Bucki. Nie ukrywam, że liczyłem na promocję obu zespołów – powiedział szkoleniowiec Czarnych A. Sitkowski.

Przypomnijmy, krajowe mistrzostwa kadetów w siatkówce plażowej mają rangę finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Decydujący o medalach turniej, z udziałem duetu Czarnych odbędzie się w dniach 17-19. lipca w Chrzanowie koło Krakowa. 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved