Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Niemiecka para triumfuje w Mistrzostwach Świata

Niemiecka para triumfuje w Mistrzostwach Świata

x - [stare] Mistrzostwa świata w plażówce 2009

W wielkim finale mistrzostw świata w norweskim Stavanger, niemiecka para Julius Brink/Jonas Reckermann pokonała Brazylijczyków Harley Marques/Alison Cerutti 2:0 i zdobyła tytuł najlepszej drużyny globu.

Niemieccy siatkarze przystąpili do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Już w pierwszym secie prezentowali się bardzo dobrze, by ostatecznie triumfować 21:16. W drugiej partii, już na samym początku siatkarze z Brazylii objęli kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali aż do stano 18:15. W tym momencie do głosu ponownie doszli Niemcy, wyrównując na 19:19. Brazylijski tandem, nie był już w stanie powstrzymać rozpędzonych siatkarzy z Europy, którzy zdobyli kolejne dwa punkty i tytuł mistrzów świata. Mimo, że przed turniejem, para Brink/Reckermann , była typowana, jako jedna z głównych pretendentów do tytułu, to sporą niespodzianką jest „dopiero" drugie miejsce liderów światowego rankingu a zarazem triumfatorów turnieju World Tour w Mysłowicach, Harley’a i Alisona .

Finał:

Harley/Alison – Brink/Reckermann 0:2 (16:21, 19:21)

Nieco mniej emocji przyniosło spotkanie o trzecie miejsce i brązowy medal. Rozstawiona w turnieju z drugim numerem, Amerykańska para Rogers/Dalhausser , bez problemów poradziła sobie z drugim niemieckim zespołem Klemperer/Korng i wygrała 2:0. Mimo porażki, czwarte miejsce niemieckiego duetu, jest sporym zaskoczeniem. Z kolei dla turniejowej „dwójki" Rogers/Dalhausser, brązowy medal to tylko pocieszenie na otarcie łez.