Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ kadetek: Koniec pierwszej rundy

MŚ kadetek: Koniec pierwszej rundy

x - [stare] FIVB

Dziś zakończyła się pierwsza runda Mistrzostw Świata kadetek. Szansę na walkę o medale zachowało osiem zespołów z Serbii, Peru, Brazylii, Japonii, Turcji, Tajlandii, Belgii oraz Włoch. Pozostałe reprezentacje walczyć będą o miejsca 9 - 16.

Walka o pierwszą pozycję w grupie A trwała cztery sety. Po doprowadzeniu do wyrównania przez gospodynie, reprezentantki Serbii nabrały wiatru w żagle i bez trudu zwyciężyły w kolejnych dwóch odsłonach. Spotkanie pomiędzy Niemkami a Egipcjankami przebiegało bez większych emocji, bowiem zawodniczki z Europy nie pozwoliły swym przeciwniczkom na prowadzenie wyrównanej walki.

Wyniki 3. dnia rozgrywek grupy A:

Tajlandia – Serbia  1:3 (25:20, 12:25, 11:25, 20:25)
Egipt – Niemcy       0:3 (12:25, 18:25, 18:25)

Tabela końcowa grupy A:

(Pkt.  Zw.  Por.   Sety)
Serbia          6      3      0     9:1
Tajlandia      5      2      1     7:4
Niemcy        4       1      2     4:6
Egipt            3      0      3     0:9

Podobnie jak w grupie A, walka o pierwszą lokatę w grupie B była bardzo zacięta. Po pięciu wyrównanych setach górą okazały się być siatkarki z Turcji, które w tie-breaku pokonały Peruwianki 15:12. Bez większych problemów Chinki pokonały zaś najsłabsze w stawce zawodniczki z Tunezji, które tylko w jednym secie przekroczyły granicę dziesięciu oczek.

Wyniki 3. dnia rozgrywek grupy B:

Peru – Turcja      2:3 (25:21, 25:23, 20:25, 23:25, 12:15)
Chiny – Tunezja  3:0 (25:9, 25:15, 25:8)

Tabela końcowa grupy B:

Turcja        6      3     0     9:2
Peru          5      2      1     8:3
Chiny        4      1      2     3:6
Tunezja     3      0      3     0:9

Pełne zmiennych emocji było spotkanie pomiędzy reprezentacjami Słowacji i Dominikany, które trwało aż pięć setów i zakończyło się zwycięstwem naszych południowych sąsiadów 15:11 w tie-breaku. W drugim meczu grupy C Brazylijki odniosły swa trzecią gładką wygraną w turnieju. Tym razem bez straty seta poległy zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego.

Wyniki 3. dnia rozgrywek grupy C:

Słowacja – Dominikana  3:2 (25:23, 23:25, 25:17, 14:25, 15:11)
Brazylia – Włochy          3:0 (25:22, 25:20, 25:15)

Tabela końcowa grupy C:

Brazylia          6      3      0     9:0
Włochy           5      2      1     6:7
Słowacja        4      1      2     5:8
Dominikana    3      0      3     4:9

Bardzo szybko zakończyła się dziś rywalizacja w grupie D, bowiem zwycięzcy potrzebowali do sukcesów zaledwie trzech partii. W pierwszym spotkaniu Meksykanki mimo usilnych starań nie zdołały przeszkodzić reprezentantkom Belgii w wywalczeniu pierwsze pozycji w grupie. Zawodniczki z USA w drugim spotkaniu zaś gładko uległy drugim w tabeli Japonkom.

Wyniki 3. dnia rozgrywek grupy D:

Belgia – Meksyk  3:0 (25:21, 26:24, 25:18)
Japonia – USA     3:0 (25:23, 25:18, 25:14)

Tabela końcowa grupy D:

Belgia         6     3      0     9:2
Japonia       5     2      1     7:4
Meksyk       4     1      2     4:8
USA            3     0      3     3:9

W drugiej rundzie zespoły również zostaną podzielone na cztery grupy. W dwóch pierwszych (E i F) toczyć się będzie jednak rywalizacja o wejście do strefy medalowej turnieju, zaś w grupach G i H o miejsca 9 – 16.