Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcel Gromadowski: Zaczęliśmy skutecznie grać blokiem

Marcel Gromadowski: Zaczęliśmy skutecznie grać blokiem

Marcel Gromadowski

Reprezentacja Polski po raz czwarty okazała się lepsza od Wenezueli. Dzięki temu biało-czerwoni mają jeszcze szansę na wywalczenie drugiego miejsca w grupie i występ w turnieju finałowym LŚ. Dla Strefy Siatkówki mecz z Wenezuelą podsumowuje Marcel Gromadowski.

W dzisiejszym spotkaniu Wenezuela postawiła wam poprzeczkę zdecydowanie wyżej niż wczoraj.

Marcel Gromadowski : – Na pewno. Myślę, że Wenezuelczycy iczyli, że w końcu uda im się z nami wygrać. Dziś chcieli zrewanżować się nam za trzy wcześniejsze porażki, ale im się nie udało. To my ponownie wygraliśmy za trzy punkty. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa, ale trzeba podkreślić, że dziś było o nie znacznie trudniej, niż wczoraj .

Początek spotkania nie potoczył się po waszej myśli. Czego zabrakło do zwycięstwa w pierwszym secie?

Myśleliśmy, że jak wczoraj było gładkie 3:0, to dzisiaj będzie podobnie. Przespaliśmy kilka kluczowych momentów w pierwszym secie i wynik nie był dla nas korzystny, ale szybko się otrząsnęliśmy i kolejne trzy partie rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść .

Zaskoczyło was coś w grze Wenezueli?

Moim skromnym zdaniem Wenezuelczycy troszkę lepiej i skuteczniej atakowali. Zagrali drugie spotkanie na tej hali i być może czuli się nieco pewniej. Jednak my od połowy drugiego seta zaczęliśmy skutecznie grać blokiem i Wenezuelczycy już nie grali tak pewnie .

Przed wami cztery najważniejsze spotkania w tegorocznej edycji Ligi Światowej z reprezentacją Finlandii. Czego spodziewacie się po grze Skandynawów.

Tak naprawdę jeszcze nie wiemy dokładnie jak gra drużyna Finlandii, ponieważ co tydzień skupiamy się na innym przeciwniku. Do tej pory były to zespoły Brazylii oraz Wenezueli. Od tego tygodnia będziemy śledzić grę reprezentacji Finlandii. Dziś udało im się pokonać Brazylię, świadczy to o tym, że mogą być groźni. Musimy z nimi walczyć o drugie miejsce w grupie, żeby mieć jakiekolwiek szansę na otrzymanie dzikiej karty. Jeśli nie zajmiemy drugiej lokaty, to trzeba będzie odłożyć na bok wszelkie dywagacje kto i za co dostanie dziką kartę .

Jak ocenisz atmosferę panującą we wrocławskiej hali?

Liga Światowa jest taką imprezą, która przyciąga bardzo wiele osób, nie tylko na hale, ale także przed telewizory. Można tylko się cieszyć, że siatkówka jest taką medialną dyscypliną. Jest to bardzo fajne zjawisko .

* rozmawiał Radosław Nowicki (Strefa Siatkówki)