Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Serbia po raz drugi lepsza od Francji

LŚ, gr. B: Serbia po raz drugi lepsza od Francji

Liga Światowa

Reprezentacja Serbii po raz drugi pokonała Francuzów w ich własnej hali. Serbowie po czwartej rundzie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli grupy B. W ostatnim meczu tej grupy Argentyna pokonała 3:0 Koreę Południową rewanżując się za sobotnią porażkę,

Początek pierwszego seta należał zdecydowanie do Serbów. Po udanym bloku na Antidze oraz kontrze skończonej prze Bojana Janica, goście na pierwszą przerwę techniczną schodzili z prowadzeniem 8:5. Z piłki na piłki z akcji na akcję gra Serbów zazębiała się. Po udanym kontrataku Kovacevica szkoleniowiec gospodarzy poprosił o czas (9:13). Przyjezdni kontynuowali swoja dobra passę, a dokładniej wcześniej wspomniany Janic, po którego  ataku Serbowie prowadzili już 16:11. Z przyjęciem zagrywki nie radził sobie po stronie francuskiej Antiga, który został zmieniony. Poza tym w miejsce Moreau na parkiecie pojawił się Rouzier. Po udanej kontrze Kovacevica Philippe Blain musiał poprosić o drugi czas (13:19). Swoje trzy grosze w tej partii dołożył także Ivan Milijkovic, który znakomicie spisywał się w ataku oraz na zagrywce. Ostatecznie Serbowie wygrali tę partię gładko, bo do 16. Zakończył ją efektownym atakiem ze środka Podrascanin.

Druga odsłona tego pojedynku to koncert gry blokiem w wykonaniu Serbów. Po błędach Rouziera w ataku goście prowadzili już 4:2. Im dalej w las, tym gorzej dla gospodarzy. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywali już czterema oczkami. Fantastyczne zawody w tym secie rozgrywał Milijkovic. Jego skuteczne kontrataki oraz seria bloków napędzały grę Serbów coraz bardziej. W szeregach ekipy francuskiej mylili się kolejno Marechal, Loic Geiler oraz Kieffer. Furorę jednak robiły bloki w wykonaniu przyjezdnych, które dały im kilkupunktową zaliczkę (10:15, 10:19, 10:21). Gospodarze nie byli w stanie znaleźć recepty na dobrze funkcjonujący serbski blok. Ostatecznie przegrali oni tę partię 14:25, a zakończyła ją efektywna ściana, postawiona przez przyjezdnych.

Kolejny set to już wyraźna zmiana oblicza gry ze strony reprezentacji Francji. To gównie za sprawa trochę gorszego przyjęcia gości. Pierwsza przerwa techniczna należała do Francuzów (8:6). Wraz z upływem czasu udawało się stopniowo powiększać tę przewagę. Po dwóch kontratakach Baptiste Geilera gospodarze prowadzili już 16:12. Po bloku na Bielicy trener Igor Kolakovic (19:14) poprosił o przerwę na żądanie. Francuzi nie oddali już wcześniej wypracowanej przewagi i mogli się cieszyć po autowej zagrywce Milijkovica z wygranej partii 25:21.

Czwarty set na pewno był wyrównany i wszystko było jeszcze sprawą otwartą. Zacięta walka trwała do stanu 17:17. Później sprawy w swoje ręce wzięli Serbowie a dokładniej sam Milijkovic, który kończył większość piłek sytuacyjnych. Po jego ataku (18:21) trener Blain poprosił o czas. Większość piłek w tej partii Grbic posyłał właśnie do swojego asa atutowego. Ten się nie mylił i to w głównej mierze za sprawą jego bardzo dobrej gry przyjezdni wygrali tę odsłonę do 20 i całe spotkanie 3:1.

Francja – Serbia 1:3
(16:25, 14:25, 25:21, 20:25)

Francja : Vadeleux (8), Antiga (1), Moreau (2), Pujol (1), Geiler L. (15), Kieffer (8), Rowlandson (libero) oraz Rouzier (19), Le Marrec, Marechal (2) i Geiler B. (4)

Serbia : Kovacevic (16), Bjelica (8), Janic (9), Grbic (3), Miljkovic (27), Podrascanin (6), Samardzic (libero) oraz Petkovic (1), Starovic (2)

Argentyna – Korea Płd. 3:0

(31:29, 25:20, 25:23)

Argentyna : Arroyo (9), Scholtis (10), Quiroga (5), Spajic (13), Garcia (19), De Cecco (3), Meana (libero) oraz Filardi, Uriarte i Conti (5)

Korea Płd. : Si-Hyoung Lim (7), Chul-Woo Park (19), Young Min-Kwon, Sung-Min Moon (17), Kyoung-Min Ha (2), Yung-Suk Shin (6), Oh-Hyun Yeo (libero) oraz Hyun-Yong Ha (1), Yo-Han Kim, Sun-Soo Han, Hak-Min Kim (2) i Kang-Yo Lee