Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr. A: Druga bitwa wygrana przez Hiszpanię i Wielką Brytanię

LE, gr. A: Druga bitwa wygrana przez Hiszpanię i Wielką Brytanię

Liga Europejska

Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego po raz drugi po pięciosetowym pojedynku pokonali reprezentantów Turcji. Podobnym wyczynem popisali się Brytyjczycy, którzy odnieśli dziś swe drugie zwycięstwo w Chorwacji.

Set pierwszy i drugi cechowała wyrównana walka obydwu zespołów. W odsłonie drugiej jednak szansy na zwycięstwo nie wykorzystali reprezentanci Turcji. Błędy własne popełniane w końcówce wcześniej wspomnianej partii odebrały im szanse na wygraną w niej. Niczym od poprzednich nie różniła się również partia trzecia. Niemal przez cały jej przebieg zespoły znajdowały się w bliskim kontakcie punktowym.

Przegrywająca 2:1 reprezentacja Turcji w odsłonie czwartej dała srogą lekcję siatkówki swym przeciwnikom znajdującym się po drugiej stronie siatki. Gospodarze w pewnym momencie prowadzili już 13:5. Hiszpanie mimo usilnych starań nie zniwelowali strat do rywala i przegrali 25:18.

W tie-breaku goście wyraźnie uspokoili swoją grę, co przyniosło oczekiwane efekty w postaci powrotu do wyrównanej walki z przeciwnikiem. Po raz trzeci mistrzowie Europy lepiej zaprezentowali się w końcówce, dzięki czemu zwyciężyli 15:13.

Hiszpanie już dziś mogą być pewni awansu do Final Four, które odbędzie się w dniach od 18 do 19 lipca.

Turcja – Hiszpania 2:3
(25:23, 20:25, 23:25, 25:18, 13:15)

Składy drużyn:
Turcja: Peksen (1 pkt.), Kandemir (11), Dagci (7), Elgaz (16) Subasi (8), Basaran (18), Kilic (L) oraz Capan, Baris, Aybazoglu (2), Aksoy (1) i Tekeli (3)
Hiszpania: Delgado (6 pkt.), Bernal (14), Hernán, Salas (13), Saucedo (29), Palharini (11),Lobato (L) oraz Fran Rodriguez , Molto , Arranz, Jorge Brea (3) i Barcala (7)

Po wczorajszym gładkim zwycięstwie nad reprezentacją Chorwacji, w niedziele podopieczni Harrego Brookinga musieli włożyć znacznie więcej wysiłku w osiągnięcie ostatecznego sukcesu.

Pierwsza odsłona wyraźnie należała do drużyny gości, która chciała jak najszybciej zakończyć spotkanie. Niestety dla nich, Chorwaci znacznie wyżej niż w sobotę zawiesili poprzeczkę, stąd też ich wygrana w secie drugim. Brytyjczykom udało się zwyciężyć w kolejnej odsłonie, ale już partia czwarta to doskonały siatkarski popis w wykonaniu gospodarzy. Zmotywowani po wysokiej porażce Brytyjczycy od pierwszych akcji tie-breaka zaczęli budować przewagę and rywalem. Na nic zdawały się wysiłki Chorwatów, bowiem goście byli w secie ostatnim wyraźnie poza ich zasięgiem.

Do sukcesu Brytyjczyków znaczeni przyczynili się Jason Haldane i Mark Plotyczer . Obaj zawodnicy zapisali na koncie drużyny po siedemnaście oczek w tym odpowiedno 2 i 3 z pola serwisowego. Wśród Chorwatów bardzo dobrze zaprezentował się kapitan zespołu Goran Isek .

Chorwacja – Wielka Brytania 2:3
(21:25, 25:22, 22:25, 25:19, 9:15)

Chorwacja: Cosic (10 pkt.), Kurtes (10), Cickovic (14), Tepavac (15), Radocaj (3), Isek (17), Fehir (L) oraz Tropan, Damjanovic, Teppert, Kostelac
Wielka Brytania: Haldane (17 pkt.), Lamont (7), Mc Givern (11), Pipes (1), Pink (13), Plotyczer (17), Hunter (L) oraz Sliti (1), Glissov (1), Benson (2), O’malley