Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Białoruś pokonana przez Polki

Białoruś pokonana przez Polki

x - [stare] Volley Masters 2009: Polska - Niemcy

Podopieczne Jerzego Matlaka pokonały dziś w pierwszym meczu sparingowym  w Pile reprezentantki Białorusi. Biało-czerwone uległy jedynie w drugim secie, w pozostałych nie pozostawiły rywalkom najmniejszych nadziei na wygraną.

Pierwsza odsłona spotkana to bardzo dobra gra polskiego zespołu. Przy stanie 18:10 trener Matlak zdecydował się na zmiany. Za Milenę Sadurek na boisku pojawiła się Katarzyna Skowrońska, natomiast Izabela Bełcik zastąpiła Joannę Kaczor . Polki kończyły świetnie wyprowadzane ataki bez większych problemów, na co pozwalało im bardzo dobre przyjęcie w wykonaniu Świeniewicz, Zenik i Barańskiej. Biało- czerwone dobrze spisywały się także w grze przy siatce, a pierwszego seta zakończyła asem serwisowym Katarzyna Skowrońska- Dolata.

Początek drugiej partii to skuteczna gra polskiego bloku. Dwa punkty zdobyte tym elementem kolejno przez  i Bednarek dały podpiecznym trenera Matlaka dwupunktową zaliczkę juz w pierwszych minutach seta numer dwa. Jednak już chwilę później przebudziły się Białorusinki. Ich skuteczna gra blokiem oraz kończone ataki sprawiły, że na pierwszą przerwę techniczną to przeciwniczki biało- czerwonych schodziły z czterema punktami przewagi. Prowdzenie to nie było jednak najwyższym w tej odsłonie. Chwilę później Aksenova popisała sie seria kapitalnych zagrywek, po których polski szkoleniowiec zdecydował się na drugi czas (6:12). W końcowej fazie seta udało się Polkom odrobić straty, jednak nie na tyle, aby w tej partii zwyciężyć.

Pierwsze minuty seta numer trzy to gra punkt za punkt. Taka wyrównana walka toczyła się do stanu 6:6, kiedy to Barańska popisała się trzema punktowymi zagrywkami, a Gajgał- skutecznym atakiem. Wynik 10:6 wydawał się potwierdzeniem dobrej gry Polek. I słusznie, gdyż kolejne asy serwisowe (m.in Gajgał i Sadurek) oraz skuteczny blok (Kaczor , Bednarek) doprowadziły do stanu 19:8. Dwa ostatnie punkty  zdobyła udanymi atakami Anna Woźniakowska.

Czwarta i, jak się okazało ostatnia odsłona meczu to tylko potwierdzenie polskiej dominacji. Mimo początkowych błędów, Polkom udało się uspokoić grę. Dwa punkty Agnieszki Bednarek , dobra gra Barańskiej oraz błąd dotknięcia siatki po stronie Białorusinek i to biało- czerwone schodza na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Prowadzenie to było tylko przedsmakiem zdobyczy punktowych polskiej drużyny. Kapitalna gra wracającej do formy Świeniewicz pozwoliła zwiększyć prowadzenie o kolejne dwa punkty. Przy stanie 20:12 punktową zagrywką popisała się Skowrońska , a tego seta i cały mecz zakończyła drużyna Białorusi dwoma błędami własnymi.

Polska – Białoruś 3:1
(25:14, 22:25, 25:11, 25:14)

Skład Polski : Gajgał, Świeniewicz, Bednarek, Barańska, Sadurek, Kaczor, Zenik (libero) oraz Skowrońska-Dolata, Bełcik, Woźniakowska, Pykosz i Jagieło