Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Wyniki II dnia Mistrzostw Świata kadetek

Wyniki II dnia Mistrzostw Świata kadetek

x - [stare] FIVB

Rywalizacja grupowa w tajskim Nakhonratchasima nabiera rumieńców. Choć układy tabel nie uległy wielkim zmianom to emocji podczas spotkań nie brakowało. Największe towarzyszyły jednak rozgrywkom grupy D.

Pierwsze spotkanie grupy A zakończyło się bardzo szybko, bowiem Serbki nie pozwoliły swym rywalkom na prowadzenie wyrównanej walki. Mecz pomiędzy Niemkami i gospodyniami turnieju był już bardziej zacięty, choć w trzecim secie naszym zachodnim sąsiadkom nie udało się przekroczyć granicy dziesięciu oczek. Pozostałe sety stały już na znacznie wyższym poziomie, o czym świadczyć mogą ich końcowe rezultaty.

Wyniki 2. dnia rozgrywek grupy A:

Serbia – Egipt 3:0 (25:16, 25:15, 25:15)
Niemcy – Tajlandia 1:3 (23:25, 9:25, 25:20, 19:25)

Tabela po 2. dniu rozgrywek grupy A:

Pkt. Zw. Por. Sety

Serbia           4    2    0   6:0

Tajlandia       4    2    0   6:1

Niemcy         2    0    2   1:6

Egipt             2    0    2   0:6

Spotkania rozgrywane w grupie B były jednostronne. Jako pierwsze zwyciestwo odniosły Peruwianki, które znajdują się na pierwszym miejscy w tabeli. W drugim i trzecim secie nie pozostawiły one cienia szans Tunezyjkom na zwycięstwo,c zego dowodem może być ich wygrana do siedmiu w drugiej odsłonie. Chinki zawiesiły poprzeczkę swym rywalkom nieco wyżej niż uczyniły to Tunezyjki. Mimo tego reprezentantki Turcji  nie pozwoliły zawodniczkom z Kraju Środka na stworzenie zagrożenia, stąd też ich zwycięstwo w trzech odsłonach.

Wyniki 2. dnia rozgrywek grupy B:

Tunezja – Peru 0:3 (21:25, 7:25, 16:25)
Turcja – Chiny 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)

Tabela po 2. dniu rozgrywek grupy B:

Peru      4     2    0    6:0

Turcja    4     2    0   6:0

Chiny     2     0    2   0:6

Tunezja  2     0    2   0:6

Podobnie jak wczoraj, reprezentantki Brazylii gładko pokonały swe przeciwniczki, którymi tym razem były Dominikanki. W drugim spotkaniu losy zwycięstwa ważyły się do tie-braka, bowiem ekipy naprzemiennie wygrywały rywalizację w poszczególnych setach i przed rozegraniem ostatniej odsłony niezwykle trudnym zadaniem było wskazanie faworyta dzisiejszego meczu pomiędzy Włochami i Słowacją.

Wyniki 2. dnia rozgrywek grupy C:

Dominikana – Brazylia 0:3 (16:25, 18:25, 7:25)
Włochy – Słowacja 3:2 (25:17, 19:25, 25:17, 19:25, 15:6)

Tabela po 2. dniu rozgrywek grupy C:

Brazylia        4    2    0    6:0

Włochy         4    2    0    6:4

Słowacja       2    0    2   2:6

Dominikana   2    0    2   2:6

Swe pierwsze zwycięstwo w turnieju odniosły dziś reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni, które pokonały po czterosetowym pojedynku zawodniczki z Meksyku. Podobnym rezultatem zakończył się drugi mecz grupy D, w którym to USA mierzyło się z Belgią. Po niezwykle wyrównanej końcówce seta trzeciego, zawodniczki a Ameryki Północnej wyraźnie opadły sił i przegrały w czwartej odsłonie 25:19.