Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Udany debiut Karola Kłosa

Udany debiut Karola Kłosa

fot. archiwum

W meczu Ligi Światowej pomiędzy Polską a Wenezuelą (3:0) debiut w reprezentacji narodowej zaliczył Karol Kłos. 20-letni zawodnik warszawskiej Politechniki wszedł tylko na końcowe fragmenty meczu, ale zdążył pokazać się z bardzo dobrej strony.

Młody środkowy w swoim debiucie zagrał krótko, ale znakomicie. Pierwszy jego atak z wielkim trudem obronili rywale. Kłos nie zraził się i już po chwili popisał się efektownym pojedynczym blokiem. Po zdobyciu swojego pierwszego punktu w reprezentacji Polski na chwilę oszalał.

Wspaniałe uczucie, biegałem jak szalony, skakałem, cieszyłem się. To coś wyjątkowego – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Karol Kłos , który nie poprzestał na jednym punkcie. W kolejnej akcji rozgrywający Grzegorz Łomacz po raz drugi posłał piłkę do niego. Tego ataku z krótkiej Wenezuelczycy już nie obronili.

Debiut Karola Kłosa był jednym z wydarzeń meczu Polska – Wenezuela. Trzeba przyznać, że był to debiut efektowny. Młodemu zawodnikowi wystarczyło kilka chwil, by zaznaczyć swoją obecność w spotkaniu. – Dla mnie ten debiut jest ogromnym wydarzeniem. Co prawda zdobyłem tylko dwa punkty, ale nawet jakby nie zdobył żadnego bardzo cieszyłbym się z tego, że byłem na boisku, że na nim pracowałem – opowiada Kłos.Świetny debiut skromnego chłopaka z Warszawy to w pewnym stopniu zasługa Grzegorza Łomacza, który nie obawiał się posyłać piłek do Kłosa zaraz po jego pojawieniu się na boisku w miejsce Marcina Możdżonka . – Akurat był taki moment meczu, że mogłem zaryzykować i zaryzykowałem – wyjaśnia Łomacz, któremu nasz debiutant jest bardzo wdzięczny. – Grzesiek mi zaufał i rzucił dwie piłki, żebym odnalazł się na placu gry i z "pustym przebiegiem" nie wrócił na ławkę rezerwowych. Za to mu bardzo dziękuję.

 

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved