Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Prezydent Białegostoku wstrzymał dotację dla AZS

Prezydent Białegostoku wstrzymał dotację dla AZS

fot. archiwum

Drużyna białostockich siatkarek miała otrzymać prawie pół miliona z budżetu miasta. Przynajmniej na razie pieniądze nie trafią na konto klubu. - Sprawa z zaległościami dotyczy organizacji środowiskowej AZS-u, a nie nas - stwierdza Adam Cybulski.

W ostatnich latach sportowcy z Białegostoku nie mogą narzekać na brak hojności władz miasta. Zawodnicy mogą liczyć na stypendia, natomiast kluby na pieniądze zapisane z budżecie miasta na sport kwalifikowany. Na pierwsze półrocze kluby otrzymały prawie 1,3 mln zł. Największym beneficjantem okazała się drużyna Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok. Białostockie siatkarki, występujące w ekstraklasie, z kasy miasta otrzymały pół miliona złotych.

Liczyliśmy bardzo na to wsparcie, bo klub ma różne zadłużenia. Musimy choćby spłacać zawodniczki, których już nie ma w Białymstoku – nie krył wówczas Adam Cybulski , prezes Klubu Środowiskowego Piłki Siatkowej.

Pod koniec czerwca władze miasta rozdzieliły drugą część pieniędzy zapisaną w budżecie. Tym razem rozdysponowano ponad 1,1 mln zł. Ponownie na największą sumę mógł liczyć siatkarski klub (420 tys. zł). Od tamtej pory z wszystkimi klubami, które znalazły się pod koniec czerwca na liście, zostały już podpisane umowy. Jedynym wyjątkiem jest siatkarska ekipa. Jak się okazuje, przynajmniej na razie 420 tys. zł nie wpłynie na konto klubu.Prezydent musiał zmienić wcześniejszą decyzję. Powodem jej uchylenia był fakt zaistnienia nowych okoliczności, związanych z wystąpieniem komorniczym – mówi Urszula Sienkiewicz , rzecznik prasowy prezydenta. – Dostaliśmy informację o wszczęciu postępowania komorniczego, a chodzi o zakup nawierzchni do hali, w której zespół rozgrywa swe mecze w lidze. Jeżeli sprawy zostaną uregulowane, to niewykluczone, że zarezerwowane wcześniej środki zostaną przyznane.

Sprawa z zaległościami dotyczy organizacji środowiskowej AZS-u, a nie nas – stwierdza Cybulski.

Przypomnijmy, że wraz z końcem ubiegłego roku drużyna siatkarek działająca dotychczas w strukturach Akademickiego Związku Sportowego i została przekazana Klubowi Środowiskowemu Piłki Siatkowej. – Już wszystko wyjaśniliśmy z panem prezydentem. Powinien zostać ogłoszony nowy konkurs i mam nadzieję, że wcześniej zaplanowane pieniądze trafią do nas – mówi Cybulski.

Równie optymistycznie prezes Cybulski jest nastawiony co do budowy nowego zespołu, który w startującym pod koniec października sezonie poprowadzić ma trener Alojzy Świderek . Na razie jednak do drużyny dołączyły tylko trzy nowe zawodniczki (Katarzyna Wysocka, Magdalena Godos, Małgorzata Cieśla ), a zdecydowanie więcej opuściło klub. – Można powiedzieć, że im dłużej trwa przerwa w rozgrywkach, tym jest taniej i na pewno do sierpnia skompletujemy ciekawy skład – podsumowuje Cybulski.

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved