Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr A: Niespodziewany sukces Chińczyków

LŚ, gr A: Niespodziewany sukces Chińczyków

Liga Światowa

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze z Kraju Środka by pokonać mistrzów olimpijskich z Pekinu. Jest to drugie zwyciestwo Chińczyków w tegrocznej edycji Ligi Światowej. Mimo dzisiejszej porażki, Amerykanie nadal prowadzą w tabeli grupy A.

Chińczycy pokazali się z dobrej strony przed własną publicznością. Nie przestraszyli się mocniejszego rywala i zwyciężyli po tie-breaku.

W pierwszym secie Amerykanie nie mogli rozpracować taktyki gospodarzy. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywali 7:8. Chiński zespół nagle stanął, stracił cztery punkty z rzędu. Na drugą przerwę techniczną schodzili ze stratą. Jednak wzięli się za odrabianie strat i ostatecznie wygrali 25:19.

W drugiej partii, podrażnieni zawodnicy Stanów Zjednoczonych narzucili swój styl gry, zaprezentowali się inaczej niż w poprzednim secie. Chińczycy nie odpuszczali, jednak nie potrafili objąć prowadzenia. W końcówce gospodarze popełnili błędy, które stały się kluczem do zwycięstwa dla Amerykanów 29:27.

Porażka wpłynęła negatywnie na postawę Chin, trzeciego seta, podobnie jak drugiego, przegrali, tyle że 18:25.

W czwartej partii Chińczycy złapali drugi oddech, zdobywali wiele punktów po długich akcjach oraz w kluczowym momencie. Wygrali na przewagi 26:24.

Tie-break, a tu wszystko może się wydarzyć. Gospodarze zagrali dobrze zagrywką i w przyjęciu, dlatego objęli prowadzenie. Amerykanie próbowali wyrównać, ale ostatecznie to Chińczycy  mogli cieszyć się ze zwycięstwa 15:12, a w całym meczu 3:2.

Chiny – USA 3:2
(25:19, 27:29, 18:25, 26:24, 15:12)

Chiny: Bian (14pkt.), Liang (11), Cui (17), Jiao (3), Chen (17), Shen (11), Ren (L)oraz Zhong (4), Jiang (8), Li
USA : Rooney (19 pkt.), Lee (8), Suxho (2), Hein (11), Stanley (21), Jablonsky (1), Lambourne (L) oraz Patak, Holmes, Touzinsky (15)