Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr A: Hiszpania i Wielka Brytania tryumfują

LE, gr A: Hiszpania i Wielka Brytania tryumfują

Liga Europejska

Pierwsze dwa spotkania w grupie A podczas piątego weekendu Ligi Europejskiej zakończyły się zwycięstwami Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Dzięki pokonaniu Turków, Hiszpanie umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Bliscy rewanżu za porażki odniesione w drugiej kolejce rozgrywek byli reprezentanci Turcji, którzy przez cztery sety spotkania toczyli wyrównaną walkę z przeciwnikiem.

Pierwszy i trzeci set należały do zawodników z Turcji, którzy dzięki równomiernie rozłożonej sile ataku znacznie utrudniali blok i obronę przeciwnikom. Losy czwartego seta ważyły się zaś niemal do jego ostatniej piłki, bowiem Hiszpanom nie udało się powstrzymać dobrze dysponowanych w tym fragmencie spotkania Turków przed doprowadzeniem do wyrównanej końcówki. Set prawdy wyraźnie należał już do Mistrzów Europy, którzy wygrali 15:11.

Najwięcej punktów dla reprezentantów Turcji zdobył  Dagci Cüneyt , który zapisał na swym koncie 15 oczek. Jeden punkt mniej zdobył dla swej drużyny Elgaz Kemal Kivanc.

Najskuteczniejszym egzekutorem po hiszpańskiej stronie siatki okazał się być Alberto Salas , który wykazał się 73% skutecznością i 14 punktami. Równie mocnymi punktami swego zespołu byli Rafael Palharini oraz Juan Carlon Barcala, zdobywcy odpowiednio siedemnastu i szesnastu oczek

Turcja – Hiszpania 2:3
(25:22, 20:25, 25:20, 25:27, 11:15)

Turcja: Ayvazoglu (5pkt.), Ayvazoglu (2), Kandemir (13), Dagci (15), Elgaz (14), Basaran (13), Kilic (L) oraz Peksen, Capan (7), Baris, Subasi (6)
Hiszpania: Delgado (9 pkt.), Bernal (9),Hernan (1), Salas (14), Barcala (16), Palharini (17), Lobato (L) oraz Rodriguez, Molto, Saucedo (10), Arranz

Brytyjczycy potrzebowali niespełna godziny oraz trzech setów by pokonać najsłabszą w grupie reprezentacje Chorwacji.

O ile pierwszy i ostatni set sprawiały wrażenie wyrównanych, to o partii drugiej kibice chorwaccy woleliby zapewne zapomnieć. Wtedy to ich ulubieńcy przegrali do osiemnastu, popełniając bardzo dużo błędów własnych.

Po chorwackiej stronie siatki wyraźnie szwankowało przyjęcie i obrona, co znacznie ułatwiało zadanie atakującym z Wysp Brytyjskich. Najlepszym z nich był Andrew Pink , który z 71% skutecznością umieszczał piłki w boisku rywali. Najwięcej punktów spośród ekipy zwycięskiej wywalczył zaś  Mark Plotyczer (16 oczek). Zdobywca dziesięciu punktów, Ivan Kurtes był najwartościowszym chorwackim graczem w sobotę.

Chorwacja – Wielka Brytania 0:3
(23:25, 18:25, 23:25)

Składy drużyn:
Chorwacja: Cosic (6 pkt.), Kurtes (10), Cickovic (8), Teppert (2), Radocaj (2), Fehir (L) oraz Damjanovic (4), Tepavac (4), Kostelac (3), Isek (7)
Wielka Brytania: Haldane (11 pkt.), Lamont (9), Pipes (3), Pink (13), Plotyczer (16),Bennett (2),Hunter (L) oraz O’malley, Mc Givern (4)

Wyniki i tabela 5. kolejki Ligi Europejskiej gr. A.