Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Wyniki I dnia Mistrzostw Świata kadetek

Wyniki I dnia Mistrzostw Świata kadetek

x - [stare] FIVB

W rozgrywanych w tajskim Nakhonratchasima Mistrzostwach Świata kadetek po pierwszym dniu rywalizacji na czele swych grup znajdują się reprezentacje Serbii (grupa A), Turcja (grupa B), Brazylia (grupa C) oraz Meksyk (grupa D).

Pierwsze spotkanie grupy A zakończyło się gładkim zwycięstwem gospodyń turnieju nad reprezentantkami Egiptu. Równie szybko swój mecz zakończyły Serbki, które pokonały zawodniczki z Niemiec w trzech setach

Wyniki po 1. dniu rozgrywek grupy A:

Egipt - Tajlandia 0:3 (21:25, 18:25, 16:25)
Serbia - Niemcy 3:0 (25:9, 25:21, 25:21)

Tabela po 1. dniu rozgrywek grupy A:

Pkt. Zw. Por. Sety
Serbia 2 1 0 3:0
Tajlandia 2 1 0 3:0
Egipt 1 0 1 0:3
Niemcy 1 0 1 0:3

Podobnie jak w grupie A, rywalizacja w grupie B dwukrotnie zakończyła się po rozegraniu zaledwie trzech setów. W pierwszym meczu reprezentantki Peru gładko pokonały Chinki, a w kolejnym równie surowy wymiar kary Turczynki wymierzyły Tunezyjkom.

Wyniki po 1. dniu rozgrywek grupy B:

Chiny - Peru     0:3 (19:25, 24:26, 16:25)
Turcja - Tunezja 3:0 (25:17, 25:19, 25:14)

Tabela po 1. dniu rozgrywek grupy B:

Turcja 2 1 0 3:0
Peru 2 1 0 3:0
Chiny 1 0 1 0:3
Tunezja 1 0 1 0:3

Pojedynek Włoszek z Dominikankami inaugurujący walkę w grupie C zakończył się dopiero po rozegraniu piątego seta, w którym zwycięskie okazały się być zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego. Znacznie bardziej jednostronne było zaś spotkanie Brazylijek ze Słowaczkami, zakończone wygraną tych pierwszych w trzech odsłonach.

Wyniki po 1. dniu rozgrywek grupy C:

Włochy - Dominikana  3:2 (25:17, 24:26, 26:28, 25:17, 15:11)
Słowacja - Brazylia 0:3 (23:25, 13:25, 18:25)

Tabela po 1. dniu rozgrywek grupy C:

Pkt.  Zw.  Por.  Sety
Brazylia 2 1 0 3:0
Włochy 2 1 0 3:2
Dominikana 1 0 1 2:3
Słowacja 1 0 1 0:3

Najbardziej zacięta była dziś rywalizacja w grupie D. Pierwsze spotkanie pomiędzy USA, a Meksykiem zakończyło się dopiero po rozegraniu tie-breaka. Mecz Belgijek z Japonkami, choć czterosetowy był równie wyrównany, a świadczyć o tym może wynik ostatniej odsłony 31:29.