Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Robert Bałuszyński z Gdańska przenosi się do Rzeszowa

Robert Bałuszyński z Gdańska przenosi się do Rzeszowa

x - [stare] Trefl Gdańsk
fot. archiwum

Kibice Trefla Gdańsk przyzwyczaili się już do faktu, że ich ulubiona drużyna została odmłodzona, odeszło wielu doświadczonych zawodników. Gdańsk opuszcza także drugi trener Gdańskich Lwów - Robert Bałuszyński, który od nowego sezonu będzie pracować w Rzeszowie.

W przyszłym sezonie Robert Bałuszyński zajmie się prowadzeniem drugiego zespołu Resovii Rzeszów, który występuje w II lidze, a także będzie asystować w treningach prowadzonych przez trenera Ljubo Travicę . – "Uważam, że pożegnanie z Gdańskiem przebiega pozytywnie. Współpraca z klubem układała mi się bardzo dobrze, odejście odbywa się za porozumieniem stron. Można powiedzieć, że zmiana ta jest ‚na rękę’ dla nas wszystkich " – mówi Bałuszyński.

Jak wiadomo, drugim trenerem Trefla w nadchodzącym sezonie będzie Piotr Poskrobko , który dodatkowo będzie pełnił funkcję statystyka. – "Niestety drużyna spadła do I ligi. Trefl ponownie będzie gościć na parkietach zaplecza ekstraklasy. Wiąże się to z pewnymi ograniczeniami budżetowymi, ale także i kadrowymi, gdzie rola asystenta jest już nieco inna. Przychodziłem tutaj jako asystent trenera PlusLigi. Asystentura trenera w I lidze nie jest już taka interesująca. Dostałem bardzo atrakcyjną propozycję z jednego z najlepszych klubów w Polsce i nie zastanawiałem się ani chwili ".

Miniony sezon był generalnie bardzo trudny dla klubu, zawodników, trenerów. Złożyło się na to wiele czynników, które doprowadziły do naszej słabej gry w ekstraklasie. Finalnym skutkiem był spadek do I ligi. Jednak dla mnie, jako trenera, ten sezon nie był do końca stracony. Było to naprawdę bardzo cenne doświadczenie, zobaczyć jak zachowuje się drużyna w ekstremalnych warunkach, jak ciężko jest wybrnąć z passy porażek, która niemalże paraliżuje działania zespołu. Daje to wiele do przemyślenia na przyszłość, jak pomóc drużynie w takich trudnych momentach. Dlatego uważam, że jeżeli chodzi o zbieranie cennych doświadczeń jest to udany rok, który zaprocentuje w przyszłości ".źródło: siatkowka.trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2017 Strefa Siatkówki All rights reserved