Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: We Wrocławiu wygrywamy z Wenezuelą

LŚ: We Wrocławiu wygrywamy z Wenezuelą

x - [stare] Liga Światowa: Polska - Wenezuela

Podopieczni Daniela Castellaniego odnieśli pierwsze zwycięstwo w LŚ przed własną publicznością. We Wrocławiu Polacy w 3:0 wygrali z reprezentacją Wenezueli. Dzięki zwycięstwu nasi siatkarze tracą jeden punkt do drugiej w tabeli Finlandii.

Początek spotkania obfitował w długie wymiany. Biało – czerwoni bardzo dobrze spisywali się na kontrach dzięki czemu prowadzili na pierwszej przerwie technicznej w pierwszym secie 8:6. W dalszej fazie tej partii kapitalnie spisywał się Bartosz Kurek . To po jego ataku i dwóch asach serwisowych zrobiło się 14:8 dla gospodarzy. Po ataku Michała Bąkiewicza zawodnicy schodzili na drugą przerwę techniczną z wynikiem 16:10. Dalej było jeszcze lepiej. Skuteczny blok i atak z przechodzącej piłki Marcina Możdżonka powiększyły przewagę podopiecznych trenera Castellaniego . Asa dołożył Grzegorz Łomacz i było już 19:10. Polacy w dalszym ciągu imponowali skutecznością na kontrach. Po atakach Jakuba Jarosza i Kurka doszło do pierwszej piłki setowej. Wenezuelczycy obronili się atakiem Thomasa Ereu , ale za chwilę zagrywkę w aut posłał Rodman Valera i pierwszy set zakończył się zwycięstwem biało – czerwonych 25:15.

Druga odsłona zaczęła się fantastycznie dla gospodarzy. Po asie Jarosza i kolejnej skutecznej kontrze w wykonaniu Kurka było 7:2. Do pierwszej przerwy technicznej obydwa zespoły zdobyły jeszcze po punkcie. Później goście zaczęli wykorzystywać kontry. Jedną skończył Luis Diaz , za chwilę pomylił się Jarosz i przyjezdni złapali kontakt z Polakami. W drużynie trenera Castellaniego zaczęła szwankować skuteczność. Zawodnicy mieli problem przede wszystkim ze skończeniem ataków w pierwszej akcji. Na drugiej przerwie technicznej biało – czerwoni mieli jeszcze 2 punkty przewagi, ale chwile później na tablicy wyników widniał remis. Przy stanie 19:18 w polu zagrywki pojawił się Michał Bąkiewicz. Przyjmujący ten na tyle potrafił utrudnić rywalom przyjęcie, że reprezentacja Polski uzyskała 3 punkty przewagi. Tę przewagę udało się dowieźć do końca drugiej odsłony i po 2 setach Polacy prowadzili 2:0.

Trzecią partię lepiej rozpoczęli siatkarze z Ameryki Południowej. Na pierwszej przerwie technicznej po dobrej zagrywce Blanco było 8:6 dla Wenezueli. Polacy doprowadzili do remisu i długo wynik był wyrównany. Przy stanie 13:13 na zagrywce pojawił się Nowakowski . Udana kontra w wykonaniu Jarosza, aut Luny i as środkowego reprezentacji Polski pozwoliły uzyskać 3 punkty przewagi. Po przerwie technicznej kolejna dobra zagrywka i atak Możdżonka powiększyły różnicę. Do końca tego seta biało – czerwoni kontrolowali już jego przebieg i wygrali trzecią – i jak się okazało – ostatnią partię 25:20.

MVP meczu wybrano przyjmującego reprezentacji Polski, Bartosza Kurka .

Polska – Wenezuela 3:0
(25:15, 25:22, 25:20)

Składy zespołów :
Polska : Nowakowski (9), Łomacz (1), Kurek (16), Możdżonek (5), Jarosz (16), Bąkiewicz (4), Zatorski (libero) oraz Woicki, Gromadowski, Ruciak (1) i Kłos (2)
Wenezuela : Rojas (7), Diaz (13), Marquez (10), Ereu (6), Blanco (1), Cedeno (4), Silva (libero) oraz Valera, Mendez i Luna