Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Brazylia znów niepokonana

LŚ, gr. D: Brazylia znów niepokonana

Liga Światowa

Recepty na reprezentantów Brazylii nie znaleźli w pierwszym spotkaniu grupy D Finowie, którzy na własnej hali w trzech setach ulegli mistrzom świata. Jedynie w trzecim secie gospodarze prowadzili wyrównana w walkę.

Pierwszy set rozpoczął się od dłuższej wymiany, którą zakończył Giba (1:0). Po bloku Rodrigao Brazylijczycy objęli prowadzenie 4:2. Do pierwszej przerwy technicznej przyjezdni po ataku Lucasa zdołali jeszcze powiększyć swoją przewagę (8:4). Po powrocie na parkiet atak w aut Oivannena zwiększył prowadzenie Brazylijczyków – 11:6. Kolejne udane ataki i kontry gości, zmusiły trenera Finów do wzięcia czasu (14:8). Na drugą przerwę techniczną obydwa zespoły zeszły po akcji blok-aut w wykonaniu Rodrigao (16:10). Po czasie technicznym Brazylijczycy zdobyli dwa punkty blokiem. O przerwę zmuszony był prosić Beruto (18:10). Po niej skuteczny atak Finów i dwa błędy gości zmniejszyły przewagę Brazylii do pięciu oczek (18:13). Wypracowane wcześniej  prowadzenie pozwoliło im jednak kontrolować przebieg seta  i dowieźć zwycięstwo do końca partii – 25:19. Seta zakończył udanym atakiem Rivaldo .

Druga partię skutecznym atakiem otworzył Vissotto – 1:0. Blok Murilo , kontra Vissotto, atak w siatkę Oivannena i blok Lucasa , wyprowadziły Brazylijczyków na prowadzenie 5:0. Po czasie wziętym przez Beruto, Finowie zdobyli punkt blokiem. Na pierwszą przerwę techniczną obydwa zespoły zeszły przy stanie 8:4. Po powrocie na parkiet nadal niepodważalna była przewaga Brazylijczyków, którzy spokojnie prowadzili grę – 11:5. Dwie udane kontry Finów i błąd w ataku Giby, zmniejszył dystans pomiędzy zespołami  (14:10), a na drugiej przerwie technicznej Brazylijczycy prowadzili 16:11. Dwie pomyłki w przyjęciu Sitali przy  zwiększyły przewagę gości (18:11), a autowy atak Finów sprawił, że przyjezdni przekroczyli granice dwudziestu punktów – 21:13. Kolejna skuteczna kontra, tym razem w wykonaniu Murilo, dała Brazylijczykom setbola (24:14), a seta zakończył atakiem ze środka Lucas, 25:15.

Partię trzecią, podobnie jak drugą otworzył skutecznym atakiem Vissotto – 1:0, a po ataku Lucasa i asie serwisowym Murilo, było 4:2. Atak z kontry w wykonaniu Kunnariego doprowadził do  pierwszej przerwy technicznej (8:6) . Po powrocie na parkiet to gospodarze utrzymywali dwupunktowe prowadzenie (9:7, 10:8). Atak Lucasa ze środka zmniejszył tę przewagę (12:11), ale po zagrywce w siatkę Vissotto  na drugą przerwę techniczną to Finowie zeszli z prowadzeniem 16:15. Po niej dość szybko Brazylijczycy zmienili przebieg wypadków, doprowadzając do uzyskania prowadzenia – 18:16. Atak w antenkę Sitali sprawił, że o czas poprosił trener Finów. Przyjezdni jednak nie zamierzali odpuszczać i po trzech udanych kontrach wyszli na prowadzenie 21:16. Trzy dobre akcje miejscowych (21:19) zmusiły jednak trenera Bernardo Rezende do poproszenia o przerwę dla swojej drużyny. Po niej walka bardzo się wyrównała. Finowie zdołali doprowadzić do remisu, jednak nerwową końcówkę wygrali Brazylijczycy 25:23, a seta i mecz zakończył autowy atak Olli Kunnariego.

Finlandia – Brazylia 0:3
(19:25, 15:25, 23:25)

Składy drużyn:
Finlandia : Esko (2), Siltala (6), Kunnari (7), Oivanen Mikko (6),  Oivanen Matti (7), Lehtonen (2), Hyvarinen (libero) oraz Ojansivu (4), Tuominen, Shumov (6), Sivula
Brazylia: Bruno (3), Visotto (14), Giba (8), Murilo (13), Rodrigao (5), Lucas (16), Sergio (libero) oraz Marlon, Rodrigo (2), Cruz