Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr A: Gładkie 3:0 we Włoszech

LŚ, gr A: Gładkie 3:0 we Włoszech

Liga Światowa

Od przegranej 0:3 rozpoczęli swój pobyt we Włoszech reprezentanci Holandii, którzy gładko ulegli swemu rywalowi. Zawodniczy z kraju tulipanów tylko w trzecim secie prowadzili wyrównaną walkę z przeciwnikiem, w pozostałych zaś dwukrotnie przegrywali do 19.

To był wspaniały mecz dla Włochów, którzy kolejny raz grali bez Valerio Vermiglio (jest w kadrze od 4. kolejki spotkań, ale ani na chwilę nie wszedł na boisko). Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego zaczęli bardzo dobrze, od prowadzenia 4:2 nad zespołem Petera Blange’a . na pierwszej przerwie technicznej prowadzili gospodarze 8:6. Po chwili Holendrzy wyrównali. Szczelny blok Włochów pozwolił im wypracować kilkupunktową przewagę, dzięki czemu w końcówce grali bez większych nerwów. Przy stanie 21:16 trener Blange wykorzystał czasy, jakie mu przysługują, jednak nie na wiele się zdały, ponieważ Italia wygrała 25:19.

Holendrzy poprawili grę w obronie, ale grali pod taką presją, że nie potrafili wykonać skutecznego kontrataku. Włosi prowadzili już 11:7, wtedy o czas poprosił trener pomarańczowych Peter Blange . Jednak i tym razem Holendrzy ulegli gospodarzom 19:25.

Pomarańczowi próbowali walczyć, jednak kilka ataków z szóstej strefy Włochów, dały im prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Punkty dla Italii zdobywali Michał Lasko oraz Cristian Savani . Po asie serwisowym Roberta Horstnika na tablicy świetlnej widniał remis, jednak po chwili Włosi odskoczyli na dwa punkty. Trzy błędy gospodarzy, pozwoliły Holendrom objąć prowadzenie 21:20. Wspaniały finisz Azzurri, pozwolili rywalom zdobyć tylko jeden punkt, a sami aż 5 i zwycięstwo Włochów stało sie faktem.

Włochy – Holandia 3:0
(25:19, 25:19, 25:22)

Włochy: Lasko (15), Savani (14), Birarelli (6), Sala (7), Cernic (5), Travica (5), Mania (libero)

Holandia: van Harskamp (1), van Dijk (18), Trommel (3), Snippe (1), Kooistra (7), Bontje (4), Rademaker (libero) oraz Horstink (4), Rauwerdink (3), Vlam

Powiedzieli po meczu:

Andrea Anastasi (trener Włochów): – Zmieniliśmy trzech zawodników od początku rozgrywek, a mianowicie pojawili się Lasko, Cernic i Travica, którzy grają bardzo dobrze. Dzisiaj nasz blok był do nie przejścia dla Holendrów, tym wygraliśmy mecz. Jednak ciągle musimy ciężko pracować nad atakiem.

Matej Cernic (kapitan Włochów): – Jestem szczęśliwy. Gramy coraz lepiej z meczu na mecz. Nie wiem jak bardzo zależy to od nas, ale to już trzeci mecz z rzędu, w którym pokonaliśmy Holendrów. Jesteśmy pewni siebie. Ale stąpamy twardo po ziemi, bo w niedzielę w Modenie nie musimy wygrać.

Peter Blange (trener Holendrów): – Przepraszam za wynik. Mieliśmy wiele możliwości, żeby pokonać Włochów, ale nie udało się. Nasz blok zaczął funkcjonować dopiero od połowy drugiego seta. Nawet jeśli graliśmy lepiej w trzecim secie, to popełniliśmy zbyt dużo własnych błędów. Do niedzieli muszą nastąpić fundamentalne zmiany w naszej drużynie.

Wytze Kooistra (środkowy Holendrów): – Chcieliśmy prowadzić wyrównaną walkę, jak w każdym meczu, ale niestety, często zostawaliśmy w tyle. Seriami traciliśmy punkty, nie wiem dlaczego. Różnica między obiema drużynami nie jest tak duża, jak może się wydawać po wyniku.

Wyniki i tabela 4. kolejki Ligi Światowej grupy A.

źródło: fivb.org, inf. własna