Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE, gr C: Słowacy deklasują Austrię

LE, gr C: Słowacy deklasują Austrię

Liga Europejska

W piątek odbył się tylko jeden mecz Ligi Europejskiej. W grupie C reprezentacja Słowacji podejmowała Austriaków. Podopieczni Emanuele Zaniniego nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa. Zgodnie z przewidywaniami gładko wygrali w trzech setach.

Słowacy jedną nogą są już w Final Four Ligi Europejskiej, które w tym roku odbędzie się w portugalskim Portimao. Podopieczni Claudio Cuello byli tylko tłem dla świetnie dysponowanych tego dnia siatkarzy zza Tatr. W Humenne, gospodarze jasno dali do zrozumienia kto będzie dyktował zasady gry w tym spotkaniu.

Już niespełna po dwudziestu minutach gry, Słowacy prowadzili w meczu 1:0, dzięki wygranej w pierwszym secie 25:16. W drugiej partii, mimo że koncentracja podopiecznych Emanuele Zaniniego pozostawiała wiele do życzenia, również zakończyła się ich wyraźnym zwycięstwem – 25:15. Podobnie było w trzecim, i jak się później okazało ostatnim secie. – Z wyniki meczu jestem zadowolony, jednak styl w jakim wygraliśmy, pozostawia wiele do życzenia , mówił po meczu trener Słowaków, Emanuele Zanini. – Musimy przede wszystkim utrzymać koncentrację przez cały mecz – dzisiaj tego nie było – grzmiał szkoleniowiec.

Wiedzieliśmy, że w dwumeczu w Humenne faworyt jest tylko jeden. Niestety popełniliśmy zbyt wiele błędów. Słowacy byli świetnie przygotowani taktycznie. Bardzo dobrze grali szczególnie na środku bloku – mówił kapitan Austrii, Daniel Gavan .

Słowacja – Austria 3:0
(25:16, 25:15, 25:15)