Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcin Możdżonek: Jestem zaskoczony swoją postawą

Marcin Możdżonek: Jestem zaskoczony swoją postawą

fot. archiwum

Mimo dwukrotnej porażki z Brazylią w rozgrywkach Ligi Światowej Marcin Możdżonek jest zadowolony z niektórych elementów gry. - Blok i współpraca bloku z obroną wygląda naprawdę nieźle - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" reprezentacyjny środkowy.

Po meczach z Brazylią trener Daniel Castellani powiedział „PS", że najbardziej cieszyła go poprawa bloku. Pan też jest zadowolony z tego elementu?

Marcin Możdżonek:O ile można się z czegoś cieszyć po takich porażkach, to… tak, jestem zadowolony. Blok i współpraca bloku z obroną wygląda naprawdę nieźle i znajduje też odzwierciedlenie w statystykach.

Na półmetku Ligi Światowej zajmuje pan pierwsze miejsce w rankingu najlepszych blokujących tych rozgrywek. Jest pan tym zaskoczony?– Trochę tak, bo nie spodziewałem się, że będzie mi szło aż tak dobrze. Byłem zdumiony, jak w Wenezueli nasz statystyk Fabio Storti powiedział mi, że przez trzy sety zanotowałem aż siedem bloków. Takie wyniki to ja miałem chyba ostatnio w rozgrywkach młodzieżowych. Jeśli w ogóle już takie miałem.(..)

Przez ten ostatni rok poprawił pan nie tylko blok, ale także zagrywkę. Wcześniej serwował pan różnie – czasem mocno z wyskoku, czasem posyłając na drugą stronę siatki serwis szybujący, tzw. flot.

– Teraz poszedłem zdecydowanie w stronę flota, którego bardzo pomogli mi udoskonalić trenerzy w Bełchatowie. Flot jest bardziej stabilny, mniej się psuje takich zagrywek niż wtedy, gdy uderza się z prędkością ponad 110 kilometrów na godzinę. A bywa wyjątkowo nieprzyjemny dla przyjmujących, bo piłka nagle skręca, potrafi też niespodziewanie spaść tuż przed rękami libero.

*Rozmawiał Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved