Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Chcą ściągnąć Brazylijczyków na Memoriał Wagnera

Chcą ściągnąć Brazylijczyków na Memoriał Wagnera

fot. archiwum

Czy najlepsza drużyna na świecie po raz drugi w tym roku przyjedzie do Łodzi? - To bardzo możliwe - mówi Bernardo Rezende, trener reprezentacji Brazylii. Szanse na kolejny przyjazd mistrzów świata na Memoriał Wagnera do Łodzi są spore.

Po raz pierwszy w historii w Łodzi zostanie rozegrany VII Memoriał im. Huberta Wagnera. Impreza jest objęta honorowym patronatem Prezydenta RP i została zaplanowana na 20-23 sierpnia. Do tej pory turnieje odbywały się w Ostródzie, Olsztynie oraz Elblągu. Wiadomo już, że tegoroczny będzie miał najlepszą obsadę. Do naszego miasta przyjadą m.in. mistrzowie Europy Hiszpanie, a także Serbowie, Włosi i Chińczycy. Niewykluczone jednak, że kibiców spotka miła niespodzianka. Trwają bowiem starania, aby do Łodzi przyjechała także reprezentacja Brazylii, z którą Polacy tydzień temu dwukrotnie przegrali 0:3. – Jeśli się nam uda, to będzie wspaniale – mówi Mirosław Przedpełski , prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Wtedy zorganizujemy najlepszy turniej towarzyski na świecie.

Szanse na kolejny przyjazd mistrzów świata do Łodzi są spore. Potwierdza to nawet szkoleniowiec Brazylii. – Wszystko jest możliwe – przyznaje Rezende . – Jeśli będziemy mieć wolny termin, to z miłą chęcią przyjedziemy. Oczywiście muszę się najpierw skonsultować z brazylijską federacją, czy wyda zgodę na nasz występ. Wydaje mi się jednak, że nie powinna robić większych kłopotów.

Został już ustalony wstępny terminarz sierpniowego memoriału. Polska wystawi dwie drużyny, a w pierwszym meczu podopieczni Daniela Castellaniego zmierzą się z Hiszpanią. Tego samego dnia drugi skład naszej reprezentacji zmierzy się z Chinami w Kaliszu lub Opatówku.W sześciu poprzednich edycjach memoriału dwukrotnie wygrywały Polska i Holandia. Raz triumfowali Niemcy i Rosjanie. Na sierpniowy turniej można już kupować bilety. Ich sprzedaż rozpoczęła się w środę i jest prowadzona za pośrednictwem portalu KupBilet.pl. Wejściówki na mecze rozgrywane od czwartku do soboty kosztują 50, 60 i 70 zł. Z kolei na decydujące spotykania w niedzielę są do nabycia w cenach: 60, 70 i 80 zł.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved