Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Z Wenezuelą bez Ignaczaka i Grzyba

Z Wenezuelą bez Ignaczaka i Grzyba

fot. archiwum

Bez Wojciecha Grzyba i Krzysztofa Ignaczaka za to z debiutującym w reprezentacji Karolem Kłosem i Pawłem Zatorskim na libero. Poza tym w składzie reprezentacji Polski na mecze z Wenezuelą nie zajdą zmiany. Oficjalnie dwunastka ogłoszona zostanie jutro.

Portalowi supervolley.pl udało się jednak ustalić jakich zawodników Daniel Castellani wystawi do meczu przeciwko Wenezueli. W porównaniu z meczami Polska – Brazylia w Łodzi dokonane zostały dwie zmiany. Na środku siatki Wojciecha Grzyba (poprosił trenera o kilka wolnych dni, bo musi przeprowadzić się z Olsztyna do Rzeszowa) zastąpi 20-letni Karol Kłos .

Będzie to debiut środkowego Politechniki Warszawskiej w reprezentacji Polski. W podstawowym składzie zagra także najmłodszy w drużynie Paweł Zatorski , który debiut zaliczył już w meczu przeciwko Brazylii. We Wrocławiu rozegra pełne dwa mecze, bo Krzysztof Ignaczak dostał od Castellaniego wolne. – To było ustalone jeszcze przed rozpoczęciem Ligi Światowej. Jeden wolny weekend miał przypaść na mecze z Wenezuelą. Potem mam grać we wszystkich spotkaniach – mówi „Igła", który odpoczywa z rodziną.

Na pozostałych pozycjach Polskę będą reprezentowali ci sami zawodnicy, którzy grali przeciwko Brazylii w Łodzi. Gdyby Castellani zdecydował się na dwóch libero, mógłby powołać na oba mecze 14-osobowy skład. Postanowił jednak dać wolne Ignaczakowi, a to oznacza, że musiał powołać tylko dwunastu zawodników.Skład reprezentacji Polski na Ligę Światową:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki
Atakujący: Marcel Gromadowski, Jakub Jarosz
Przyjmujący: Zbigniew Bartman, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Michał Ruciak
Środkowi: Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Karol Kłos
Libero: Paweł Zatorski

autor tekstu: Kamil Drąg

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved