Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafael Redwitz: Wszyscy w klubie chcą wygrać ligę

Rafael Redwitz: Wszyscy w klubie chcą wygrać ligę

fot. archiwum

- Trener mówił, że bardzo liczy na mnie, na ducha walki, który trzeba wnieść do drużyny. Myślę, że potrafię to zrobić. Chcę poprowadzić drużynę do sukcesów - mówi nowy rozgrywający siatkarzy Asseco Resovii, Brazylijczyk Rafael Redwitz.

29-letni brazylijski rozgrywający Rafael Redwitz , nowy rozgrywający wicemistrzów Polski Asseco Resovii, w poniedziałek wieczorem po raz pierwszy przyjechał do Rzeszowa. Na stałe zjawi się w sierpniu, kiedy rzeszowianie rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. – Przyleciałem z Brazylii, gdzie teraz jest zima. Z Rzeszowa jedziemy z Marion [narzeczoną, francuską dziennikarką – przyp. red.] do Francji, żeby się pobrać i z pewnością jeszcze kilka dni tam spędzimy. Na ślub przyjedzie cała moja rodzina z Brazylii i na pewno kilka dni spędzimy jeszcze razem. Moja przyszła żona jest dziennikarką i najprawdopodobniej będzie musiała wyjechać do pracy do Rzymu na mistrzostwa świata w pływaniu i niestety, nie będziemy później mogli spędzić więcej czasu razem – mówi nowy siatkarz Asseco Resovii.

Już w minionym sezonie byłeś bliski gry w Polsce, bliski przejścia do Trefla Gdańsk. Dlaczego wtedy się nie udało?

Wtedy Trefl wchodził do ligi. Nie wiedziałem, co dalej się będzie działo z tą drużyną, na co można liczyć. Dlatego wtedy nie byłem zdecydowany. Teraz słyszałem o Resovii same dobre rzeczy, a Ljubo Travica dość szybko przekonał mnie do przyjścia. Cele klubu, które poznałem, bardzo mi się spodobały.Zresztą przyjeżdżając tutaj, widzi się, że wszyscy w klubie chcą wygrać ligę. To też będzie mój cel.

Jak oceniasz grupę F, w której w Lidze Mistrzów zagra Resovia, i czy cieszysz się, że zagrasz ze swoim byłym zespołem Paris Volley? Będziesz pomagał w rozpracowywaniu rywali?

Znam bardzo dobrze tę drużynę i myślę, że będę bardzo pomocny. To bardzo dobra drużyna i dość młoda. Teraz jeszcze gra tam polski zawodnik Marcel Gromadowski. Jeśli chodzi o całą grupę, to cieszę się, że nie gramy z bardzo silnymi drużynami z Rosji i Włoch, tak że myślę, że będziemy na pewno jednymi z faworytów.

Miałeś już okazję spotkać się z trenerem Travicą? Porozmawiać o Waszym widzeniu siatkówki?

Osobiście jeszcze nie miałem okazji spotkać się z trenerem, ale telefonicznie rozmawialiśmy dużo i szybko znaleźliśmy wspólny język. Z tego, co trener mówił, to bardzo liczy na mnie, na ducha walki, który trzeba wnieść do drużyny, więcej emocji. Myślę, że potrafię to zrobić. Chcę poprowadzić drużynę do sukcesów.

Co wiesz o zespole, w którym będziesz grał, o zawodnikach, z którymi będziesz współpracował?

Słyszałem bardzo dużo o tej drużynie, oglądałem jej mecze, czytałem o niej w internecie. O zawodnikach, którzy przyszli i zostali w zespole mówiło się wiele dobrego. Bardzo też spodobał mi się styl, jaki prezentuje ta drużyna. Jeśli chodzi o poszczególnych zawodników, to przyszedł teraz do drużyny Akhrem, z którym będziemy chcieli pokazać jeszcze więcej. Słyszałem też o Oivanenie, którego też obserwowałem i bardzo podoba mi się jego gra. Dużo dobrego o zespole mówił mi też Stephane Antiga.

Mówisz, że trener Travica oczekuje od Ciebie, że wniesiesz sporo energii do zespołu. Jakim jesteś więc zawodnikiem? Jaki jesteś na boisku, a jaki poza nim?

Jestem zupełnie inny, gdy gram, i inny poza boiskiem. Normalnie jestem bardzo spokojny, ale na boisku to od razu zaczynam się wczuwać, w każdą piłkę, w każdą akcję, w każdy mecz. Siatkówka to jest moja pasja, moja miłość, wszystko, co robię, robię dla siatkówki. Jestem zawodnikiem, który nie odpuści żadnej akcji, żadnej piłki do ostatniego momentu. Jestem bardzo wylewny na boisku, ale tego samego oczekuję od kolegów. Na pewno mogę zagwarantować, że emocji nie zabraknie. Zrobię wszystko, żeby drużyna była razem, żebyśmy cieszyli się z każdej piłki. Jeśli chodzi o trudne momenty, to jestem pierwszym zawodnikiem, który potrafi się odnaleźć i zachęcić kolegów, żeby się nie poddawali, żeby walczyli o każdą piłkę.

Rozmawiał Marcin Lew – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved