Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wiatr i Sowała najlepsze w Trzebieży

Wiatr i Sowała najlepsze w Trzebieży

fot. archiwum

Siatkarki plażowe rozpoczęły w malowniczo położonym kompleksie w Trzebieży swój sezon. Odbył się tam pierwszy turniej z cyklu Simplus Cup, czyli mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej kobiet. Najlepsze siatkarki wystąpiły w dość nietypowych składach.

Turniej w Trzebieży był nieco eksperymentalny. Trener kadry Michał Szczytowicz pomieszał niektóre pary. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zagrały ze sobą, bo będą reprezentować Polskę w mistrzostwach świata do lat 21. Rozdzielił także Mistrzynie Polski z dwóch ostatnich lat – Katarzynę Urban i Joannę Wiatr . Los sprawił, że zagrały przeciwko sobie w półfinale. Po dramatycznej walce 31:29 i 23:21 wygrała Asia Wiatr w parze z Karoliną Sowałą . W finale zmierzyły się z Wołoszyn/Filip .

Pierwszy set to prawdziwa demolka tych pierwszych, wygrana 21:11. W drugiej odsłonie role się odwróciły. To Wołoszyn z Filip dyktowały warunki. Prowadziły już 18:12, by ostatecznie zakończyć partię do 18. Trzeci set był już wyrównany. 15:13 wygrała para Wiatr/Sowała i to one cieszyły się z wygranej w pierwszym turnieju mistrzostw Polski. Najbardziej cieszyła się jednak z drugiego miejsca młodziutka Aleksandra Filip, dla której jest to największe osiągnięcie w plażówce.

Trzecie miejsce przypadło parze Kołosińska/Monika Brzostek. Pokonały one 2:1 (21:19, 18:21, 18:16) Urban/Michoń-Szczytowic z. Kolejny turniej Simplus Cup już od czwartku w Świnoujściu.

źródło: ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved