Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Szyszko: Brinkman jest ambitny i pracowity

Mariusz Szyszko: Brinkman jest ambitny i pracowity

fot. archiwum

31-letni Steve Brinkman z rumuńskiego Tomisu Konstanta został nowym siatkarzem AZS UWM Olsztyn. Brinkman to reprezentant Kanady, z którą przed trzema laty grał w Uranii w Memoriale Huberta Wagnera.

Steve Brinkman (202 cm wzrostu) to niezwykle doświadczony środkowy – na początku kariery także atakujący – który z niejednego siatkarskiego pieca chleb jadł. Wystarczy wspomnieć, że Polska jest dla niego już… siódmym zagranicznym przystankiem w karierze! Wcześniej Kanadyjczyk grał we francuskim Arago de Sete (2000/01), belgijskim Knack Roeselare (2002/03), z którym zdobył Puchar Top Teams Cup, hiszpańskim Tenerife (2004/05; Puchar Hiszpanii), włoskich Corigliano i Cagliari (2005/06), greckim EA Patras (2006/07), rosyjskim Nieftianiku Jarosławl (2007/08), no i ostatnio w rumuńskim Tomisie Konstanta! Z tym ostatnim klubem zajął w zeszłym sezonie trzecie miejsce w Challenge Cup (w półfinale Tomis uległ… Jastrzębiu).

W barwach reprezentacji Kanady Brinkman występuje już od 9 lat. Dwa lata temu był siódmym blokującym całej Ligi Światowej (przed wszystkimi Polakami), a w 2006 r. przyjechał do… Olsztyna, gdzie zajął z kadrą trzecie miejsce w Memoriale Wagnera.

Dostaliśmy ofertę od jego menedżera, a że znamy tego zawodnika, wiemy, jaki poziom reprezentuje, no i – co najważniejsze – okazało się, że stać nas na niego, więc szybko doszliśmy do porozumienia. Steve’a Brinkmana pamiętam jeszcze z czasów mojej gry we Francji, on zaczynał jako młody chłopak w Arago de Sete, a ja grałem w Tourcoing. A teraz przed podjęciem ostatecznej decyzji konsultowałem się z Glennem Hoagiem (trener reprezentacji Kanady, przez lata pracujący we Francji – red.). No i Glenn ocenił, że to dobry ruch, bo chłopak jest ambitny, pracowity, nie strzela fochów, no i jest zdeterminowany, żeby grać w Polsce. Podpisaliśmy umowę na rok, na razie umowę przedwstępną, co jest standardem w przypadku transferów zagranicznych – mówi prezes AZS UWM – Mariusz Szyszko . 

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved