Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Final Four Ligi Europejskiej wraca do Portugalii

Final Four Ligi Europejskiej wraca do Portugalii

Europejska Federacja Siatkówki podała do wiadomości, iż cztery najlepsze zespoły Ligi Europejskiej 2009 o końcowy triumf walczyć będą w dniach 18-19 lipca w portugalskim Portimão. Oznacza to, że po dwóch latach Final Four Ligi Europejskiej powraca do Portugalii.

Portugalia gościła u siebie turniej finałowy Ligi Europejskiej w 2007 roku. Ówczesny finał był jednocześnie "derbami" Półwyspu Iberyjskiego, w którym  z gospodarzami starła się reprezentacja Hiszpanii. Z potyczki tej zwycięsko wyszli Hiszpanie, którzy po emocjonującym meczu, dopiero w tie-breaku pokonali podopiecznych Jorge’a Schmidta . Trzecie miejsce zajęli siatkarze Słowacji. W dwa miesiące później triumfatorzy Ligi Europejskiej zdobyli złoto na mistrzostwach Europy odbywających się w Rosji.

Reprezentacja Portugalii jako gospodarz ma automatycznie zagwarantowane miejsce w turnieju Final Four. O pozostałe miejsca toczy się zacięta walka. Najbliżej awansu po czterech kolejkach spotkań jest reprezentacja Hiszpanii.

źródło: cev.lu, inf. własna